Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

239004

DSCN9592W dniu 23 stycznia 2016r. w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia działalności Automobilklubu Biłgorajskiego (1990 – 2015). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miejscowego samorządu (miasta, gminy i

powiatu), przedstawiciele władz okręgowych PZM, zarząd, członkowie, sympatycy i
sponsorzy Automobilklubu Biłgorajskiego a także przedstawiciele innych Klubów PZM, instytucji i stowarzyszeń współpracujących z Klubem. Spotkanie jubileuszowe zostało przygotowane przez obecny zarząd kadencji 2015 – 2018.

W programie uroczystości znalazły się: prezentacja dorobku 25-letniej działalności Klubu, wręczenie „Jubileuszowej Odznaki Automobilklubu Biłgorajskiego”, wyróżnienia dla członków i zawodników Klubu oraz wystąpienia zaproszonych gości. Otwarcia uroczystości dokonał prezes Automobilklubu Bilgorajskiego - Zenon Łój, który witając wszystkich, szczególnie ciepło powitał założycieli i honorowych członków Klubu.

W uroczystości wzięli udzial m.in.: Janusz Rosłan – Burmistrz Miasta Biłgoraj. Jarosław Lipiec – etatowy członek zarządu Starostwa Powiatowego, reprezentujący Mariana Tokarskiego - Starostę Biłgorajskiego, Wojciech Dziduch -z-ca Wójta Gminy Biłgoraj, reprezentujący Wiesława Różyńskiego – Wójta Gminy Biłgoraj. Mirosław Pawłowski – prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski, Ryszard Łuczyn – prezes Organizacji Powiatowej Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju, Stefan Oleszczak – były Burmistrz Miasta Biłgoraj, Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego, Mirosław Tujak – Radny Rady Miasta Biłgoraj, Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego.

Spośród licznego grona działaczy PZM, którzy przybyli na uroczystość, należy wymienić zasłużonych działaczy Automobilklubu Biłgorajskiego: założycieli i członków honorowych oraz osoby współpracujące:

- Zbigniew Woźny – członek założyciel i Honorowy Prezes Automobilklubu Biłgorajskiego, Honorowy Wiceprezes ZO PZM, były członek ZG PZM,

- Waldemar Czerniak – prezes ZO PZM w Lublinie, Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego,

-Tadeusz Tujaka –członek założyciel, Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego czł. zarządu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski

- Edward Surmacz – prezes UKS Moto-Kart „Energetyk”, były członek zarządu Automobilklubu Biłgorajskiego i Honorowy Przewodn. OKSK, były członek ZG PZM,
Edward Masaniec - prezes Klubu Motorowego PIONIER w Lublinie , skarbnik ZO PZM
- Jan Milczek - członek-senior Automobilklubu Lubelskiego Koła Poj. Zabytkowych,
- Roman Gawęda – prezes Zarządu Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Lub 
- Grzegorz Soboń – sekretarz Zarządu Kola Pojazdów Zabytkowych A. Lubelskiego,
- Krzysztof Bury – członek zarządu UKS Moto-Kart „Energetyk” w Biłgoraju, członek ZO PZM w Lublinie i przewodn. OKSK. Obecni byli Honorowi Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wieloletni członkowie zarządu: Jerzy Buczek (przew. Okr. Kom. Rewizyjnej ZO PZM), Mariusz Błaszczyk (były wiceprezes), Jan Skrok, Sławomir Czajka, Wacław Mazurek oraz aktualni członkowie zarządu: Tadeusz Pisarczyk (wiceprezes) Marek Spustek (wiceprezes), Sławomir Paszko (skarbnik), Józef Bielak, Jarosław Majewski, Henryk Tytoń (rzecznik).

Byli obecni członkowie i założyciele Klubu: Jan Kanty, Ryszard Krawiec, Artur Łysikowski, Wiesław Krawczykowski, Wojciech Nowak.

Wśród osób obecnych, które przed laty były członkami lub współpracowały z Klubem, należy wymienić osoby: - Janusz Ostrowski – były Dyrektor ZSM-E w Biłgoraju, Izydor Waga – założyciel Klubu, były nauczyciel ZSM-E w Biłgoraju (obaj mieli udział w powołaniu Delegatury Automobilkl. Zamojskiego), Andrzej Masicz – emerytowany nauczyciel ZSM-E w Biłgoraju związany z kartingiem, Antoni Sulowski – były nauczyciel ZSM-E, sympatyk Automobilklubu Biłgorajskiego, Andrzej Surmacz-działacz Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, trener kartingowy, Sławomir Bosak -prezes zarządu „Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom” -współpracuje z klubem.

Wśród zaproszonych gości obecni byłi przedstawiciele sponsorow: Edward Sadowy, Dariusz Brzeziński, Zbigniew Pinczyński, Piotr Dudzic, Kazimierz Ordecki, Stanisław Kanty, Rafał Koper, Krzysztof Baryła, Mirosław Piestrzeniewicz, Mirosław Laskowski, Henryk Dąbrowiecki, Dariusz Nizio, Dariusz Blicharz

„BLACK RED WHITE”,„MODEL”, „AMBRA”, Agencja Art. „ADA”,„POL-SKONE”, „KOLMAR”, Serwis BIELAK, ZU-H „Autozbyt”, PW „ADAMEK”, CORNAXPOL”, AUTORUD”, Foto-Film PLANET, Piekarnia Spustek. Przedstawiciele regionalnych mediów: Gabriel Szado, Tomasz Ferens, Joanna Tujak, Kazimierz Szubiak, Andrzej Miazga.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków Automobilklubu: +Jan Żabiński, +Romuald Leszczyński, +Adam Piskorski, +Janina Żabińska, +Zygmunt Dechnik, +Wacław Mrożek.

Sprawozdanie z dorobku 25-letniej działalności Automobilklubu Biłgorajskiego, przedstawił Henryk Tytoń -rzecznik klubu, który w ponad półgodzinnym wystąpieniu przypomniał zebranym historię powstania stowarzyszenia od Biłgorajskiej Delegatury Automobilklubu Zamojskiego, po dokonania Klubu do dnia dzisiejszego. Uczestnicy w tym czasie mogli obejrzeć krótkie migawki filmowe z uprawianych w Klubie różnych dyscyplin takich jak: karting, sport motocyklowy, samochodowy i turystyka motorowa oraz pojazdy zabytkowe. W treści sprawozdania nie zabrakło statystyk dotyczących rekordowej liczebności członków biłgorajskiego klubu, popularności różnorodnych imprez czy też rekordów dotyczących np. liczby uczestników zlotów czy widzów. Referujący, wymienił też z imienia i nazwiska wielką grupę działaczy i zawodników, bez których nie byłoby osiągnięć Automobilklubu Biłgorajskiego w okresie ćwierćwiecza.

Szczególnie miłym akcentem uroczystości było wręczenie wszystkim zaproszonym gościom, członkom i sympatykom Klubu, okolicznościowej odznaki Automobilklubu Biłgorajskiego wybitej na „srebrny” jubileusz Klubu i podkreślającej jego 25-letnią działalność. Odznakę wszystkim obecnym uczestnikom spotkania wręczali: Waldemar Czerniak i Zbigniew Woźny.

Później przyszła kolej na bieżące wyróżnienia za wyniki dla członków i zawodników klubu w sporcie motorowym. Wyróżniono następujące osoby (w sporcie samochodowym): Marek Dziubiński, Damian Binkiewicz, Michał Dekundy, Marcin Skroban, Jakub Halicki, (sport motocyklowy): Jacek Szubiak (supermoto), Jacek Psiuk, Andrzej Przytuła (cross) oraz kilku zawodników za „godne reprezentowanie klubu”, w turystyce motorowej: Marek i Ewa Spustek, Sławomir Paszko, Monika Pogudz, Wojciech i Dorota Mazurek, Jerzy i Katarzyna Korkosz, Tomasz i Agnieszka Spustek, Waldemar Bachta, Andrzej Bachta, Grzegorz Piróg.

Ryszard Łuczyn - prezes LOK Biłgoraj, organizacji współpracującej z naszym Klubem,

wręczył odznaczenia członkom Automobilklubu. Zbigniew Woźny -za zasługi otrzymał „Medal 70-lecia LOK”, nadany przez ZG LOK, Waldemar Czerniak i Henryk Tytoń – otrzymali odznakę Zarz. Woj. LOK „Zasłużony działacz LOK”.

Honorowy prezes i założyciel Klubu - Zbigniew Woźny, w swoim krótkim wystąpieniu przywitał zebranych, dziękował za obecność i gratulował wszystkim, nie zapominając o podziękowaniu dla nowego zarządu za włożony trud w przygotowanie uroczystości. (...) „Dziękuję wszystkim obecnym i nieobecnym za pomoc udzieloną naszemu klubowi i życzę nowemu zarządowi i członkom Klubu aby przez następne lata Automobilklub Biłgorajski, mógł dalej pomyślnie działać i odnosić sukcesy.”

Gospodarz uroczystości - Zenon Łój, zwracając się do przedstawicieli lokalnego samorządu  i sponsorow, w sposób szczególny podkreślil rolę i znaczenie pomocy dla Klubu: „ Działalność statutowa naszego stowarzyszenia nie byłaby możliwa na tym poziomie, gdyby nie pomoc z zewnątrz. Dzięki udzielanemu wsparciu samorządu a także licznemu gronu sponsorów, którym jesteśmy bardzo wdzięczni, moglibyśmy jako Klub PZM, realizować cele statutowe i sprawnie funkcjonować. Aby móc później chwalić się z wielu dokonań, za które Automobilklub Biłgorajski i działacze byli wielokrotnie wyróżniani”.

Prezes Automobilklubu dziękował także przedstawicielom wielu instytucji w mieście oraz stowarzyszeniom i organizacjom, które na przestrzeni lat współpracowały z Klubem.

Symbolicznym gestem dla zaproszonych osób obok odznaki klubowej, były także przygotowane przez władze klubu, okazjonalne „Podziękowania”.

Na koniec nie zabrakło oczywiście gratulacji dla Klubu ze strony zaproszonych gości, którzy podkreślali osiągnięcia Automobilklubu i skuteczność działania jego członków.

Prezes Polskiego Związku Motorowego - Andrzej Witkowski,  który był członkiem klubu, w przesłanym liście gratulacyjnym, napisał:(...),,Niezmienne uznanie budzi kreatywność i efektywność w działalności Klubu oraz umiejętność ich dostosowania do potrzeb i wymagań jakie niosą ze sobą zarówno zmieniające się uwarunkowania zewnętrzne, jak i działalność Polskiego Związku Motorowego. Proszę przyjąć serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu 25-lecia działalności Automobilklubu Biłgorajskiego. Wieloletnia działalność i zaangażowanie w szeroki wachlarz działalności PZM sprawiają, że biłgorajski Klub jest znany i ceniony nie tylko w społeczności, jak również jednym z najbardziej niezawodnych i stabilnych członków PZM.” Takie słowa zapewne krzepią działaczy Klubu ale i zobowiązują !?

Prezes ZO PZM -Waldemar Czerniak, który odczytał list prezesa PZM, w imieniu władz okręgowych i swoim, wręczył dla Automobilklubu Biłgorajskiego bardzo okazały puchar, podkreślając dokonania Automobilklubu Biłgorajskiego w mijającym ćwierćwieczu - głównie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i rozwoju turystki motorowej.(...)

,,Jest to wyróżniający się Klub PZM w naszym Okręgu, którego działacze nie bali się realizacji nowych wyzwań a niejednokrotnie byli ich pomysłodawcami. Widać to szczególnie w ostatnich latach działalności, kiedy w kalendarzu Automobilklubu pojawiły się także nowe, ciekawe imprezy, które się cieszyły dużym zainteresowaniem uczestników i widzów. Liczę, że nowy zarząd nie będzie się bał wyzwań oraz na dalszą, dobrą współpracę.”

Kierując superlatywy pod adresem jubilata, prezes wyraźnie nie krył przy tym osobistej satysfakcji z faktu bycia honorowym członkiem Klubu, od daty jego powstania oraz z więzi, jakie łączą go z Ziemią Biłgorajską.

Podziękowania i gratulacje dla Automobilklubu przekazali: 
Janusz Rosłan – Burmistrz Biłgoraja 
Marian Tokarski – Starosta Biłgorajski Wiesław Różyński – Wójt Gminy Biłgoraj
Edward Masaniec - Prezes Klubu Motorowego PIONIER w Lublinie Roman Gawęda – Prezes Zarządu Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Lub.
Ryszard Łuczyn – Prezes Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju.
Janusz Ostrowski – były dyr. ZSM-E w Bilgoraju
Jerzy Buczko – Dyrektor RCEZ w Biłgoraju
Edward Surmacz – Prezes UKS Moto-Kart Energetyk w Biłgoraju
Edward Sadowy – właściciel firmy BEPEMA (sponsor)

Automobilklubowi Biłgorajskiemu i członkom klubu, należy życzyć dalszych sukcesów na rzecz zmotoryzowanych i lokalnego środowiska oraz doczekania następnych, okrągłych jubileuszy.!

Oprac. H.Tytoń /rzecznik prasowy/

…........................................................................................

Ważniejsze wyróżnienia przyznane członkm Automobilklubu Biłgorajskiego:

W okresie 25-letniej działalności Automobilklubu Biłgorajskiego, wielu członków (działaczy), zostało wyróżnionych za zasługi dla PZM lub klubu. Były to różnej rangi odznaczenia: państwowe  i resortowe, odznaczenia honorowe PZM oraz klubowe, które były wnioskowane przez organy samorządowe, władze PZM, inne organizacje lokalne oraz tutuły honorowe nadawane przez władze klubowe. Do tych najważniejszych należy zaliczyć (stan na grudzień /2015r:

„Krzyż zasługi”:Czerniak Waldemar (brązowy, srebrny, złoty) Żabiński Jan (złoty) Woźny Zbigniew (srebrny, złoty) Tujaka Tadeusz (złoty) Buczek Jerzy (brązowy, srebrny) Błaszczyk Mariusz (brązowy). Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” (trzystopniowa) „Za Zasługi dla Sportu” (od 2002r.) Czerniak Waldemar (brązowa, srebrna, złota) Woźny Zbigniew (brązowa, srebrna, złota) Żabiński Jan (srebrna) Buczek Jerzy (złota) Tujaka Tadeusz (srebrna, złota) Łój Zenon (brązowa, srebrna). Odznaka Honorowa „Zasłużony Działacz Turystyki” (trzystopniowa) „Za Zasługi dla Turystyki” (od 1998r. – jednostopniowa) Czerniak Waldemar (srebrna, złota), Żabiński Jan, Woźny Zbigniew, Łój Zenon, Błaszczyk Mariusz, Tytoń Henryk, Soszka Jacek. Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Oświaty” - Żabiński Jan

Odzaczenia Polskiego Związku Motorowego: „Godności Honorowe w PZM „ -Woźny Zbigniew – Honorowy Członek PZM, Honorowy Wiceprezes ZO PZM w Lublinie oraz Honorowy Prezes Automobiklubu Biłgorajskiego.

„Zasłużony dla PZM”: Automobilklub Biłgorajski, Żabiński Jan, Czerniak Waldemar,

Woźny Zbigniew, Kot Zbigniew, Oleszczak Stefan, Tujaka Tadeusz, Buczek Jerzy, Tytoń Henryk, Łój Zenon, Skrok Jan. „Złota Odznaka Honorowa PZM”  -otrzymało 30 osób „Srebrna Odznaka Honorowa PZM”  -otrzymało 57 osób

„Brązowa Odznaka Honorowa PZM -otrzymało 69 osóbGodność „Honorowy Członek Automobilklubu Biłgorajskiego” -otrzymało 57 osób. Medal 60-lecia Polskiego Związku Motorowego: Automobilklub Biłgorajski, Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju, Czerniak Waldemar, Woźny Zbigniew, Oleszczak Stefan, Tujaka Tedeusz, Tytoń Henryk, Łój Zenon, Błaszczyk Mariusz, Kot Zbigniew, Soszka Jacek. Wyróżnienie tytułem „BENE MERITUS” (Dobrze Zasłużony) przez Kapitułę Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski: Automobilklub Biłgorajski, Woźny Zbigniew,Błaszczyk Mariusz, Tujaka Tadeusz, Tytoń Henryk, Łój Zenon.Medal Automobilklubu „Zasłużony dla Zlotu” z okazji Jubileuszowego X Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego „Roztocze – Biłgoraj 2012” -otrzymało 77 (osób/ firm/organizacji)

W ostatnich latach, były przyznane członkom medale okolicznościowe PZM (karting) oraz wyróżnienia  coroczne Burmistrza m. Biłgoraja, przyznawane na wniosek Klubu działaczom Klubu (lista osób zostanie wkrótce podana).

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg