Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 492 gości oraz 1 użytkownik.

  • yqupir

Ilość Odsłon

258007

Jubileuszowy X. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolecjonerskich zorgaizowany przez Automobilklub Biłgorajski w dniu 12 czerwca 2022r, na terenie "Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych" - przeszedł do historii. Władze klubu i członkowie odpowiedzialni za organizację tej plenerowej imprezy, mogą być zadowoleni z przebiegu spotkania miłośników klasyków i realizacji programu zlotu. Choć program jubileuszowego zlotu zasadniczo nie odbiegał od tych z lat ubiegłych, to ponowne miejsce zlotu

na biłgorajskiego terenie miasteczka kresowego i ilość uczestników sprawiły, że impreza się udała. Pojazdy biorące udział w zlocie zapełniły całą przestrzeń rynku miasteczka a nawet przyległe uliczki dojazdowe. Jako organizatorzy trochę obawialiśmny się, czy teren biłgorajskiego miasteczka pomieści wszystkie pojazdy, które prezentowali ich właściciele.!? Miasteczko ma swoją ograniczoną powierzchnię, gdzie można eksponować pojazdy, więc na przyszłe lata, przy dużej frekwencji uczestników, musimy znaleźć alternatywne rozwiązanie -czyli teren, gdzie będzie więcej w rezerwie miejsca parkinkowego na prezentację pojazdów. Poza biłgorajskim autodromem, można wskazać np. dwa place parkingowe przy ul. Targowej (OSiR) lub też trawiaste boisko w Okrągłym (gdzie rozgrywany jest gminny "Turniej Wsi"). Możemy zaliczyć imprezę do udanych nie tylko z powodów frekwencji uczestników i widzów ale też z obecności naszych gości i Sponsorów oraz przedstawicieli lokalnych władz, które udzieliły nam finansowego wsparcia. Przedstawiciele władz miasta i powiatu w osobach: -burmistrz p. Janusz Rosłan i za-ca p.Jarosław Bondyra oraz p. Ireneusz Bilicz (reprezentujący Starostę Biłgorajskiego) -uczestniczyli w ceremonii wręczania pucharów i upominków posiadaczom wyróżnionych w konkursie pojazdów. 

 

Zlot stronaAutomobilklub Biłgorajski ma przyjemność zaprosić 12 czerwca 2022r. na jubieluszowy - "10. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich". Kolejny, drugi raz nasz zlot zlokalizowany będzie na terenie malowniczego Miasteczka na Szlaku Kultur w Biłgoraju.  W czasie ubiegłorocznego zlotu, miejsce prezentacji "oltimerów" zostało bardzo przychylnie przyjęte przez uczestników zlotu i przybyłych widzów. Traktujemy, że będzie to jubileuszowe spotkanie miłośników starej motoryzacji więc postaramy się dołożyć wszelkich starań w kierunku przygotowania paru niespodzianek.? -Liczymy także na naszych sprawdzonych Sponsorów wśród których są  samorządy: Miasto /Gmina Biłgoraj i Starostwo Powiatowe, lokalne firmy i osoby fizyczne, bez których nie udałoby się zrealizować programu imprezy, Dziękujemy! W programie zlotu - tradycyjnie będziemy wybierać i wyróżniać najciekawsze pojazdy w różnych kategoriach wiekowych. Zawsze wysoko będą oceniane stare pojazdy o dużym stopniu oryginalnosci oraz pojazdy pieczołowicie odrestaurowane. Uczestnikom zlotu przypominamy, że warto aby posiadacz zabytka miał przygotowaną krótką historię pojazdu (metryczkę), gdyż może się przydać podczas indywidualnej prezentacji. Oryginalny strój z epoki może także uczestnikom pomóc w zdobyciu dodatkowego wyróżnienia w konkursie elegancji, który znajdzie się w programie. Zatem do zobaczenia w czerwcu.! Apel do członków klubu i zarządu, aby włączyli sie w organizację i zabezpieczenie imprezy.! Plakat zlotowy poniżej.

Czytaj więcej: Zapraszamy na 10. Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich -12.06.2022

Automobilklub Biłgorajski odnotował bardzo dużą frekwencję uczestników podczas imprezy samochodowej - klubowej rundy z cyklu "Super Sprint", dniu 24 kwietnia 2022r.  przeprowadzonej na na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej 2 (autodrom). W imprezie wzięło udział co najmniej od 60-70 kierowców z całego regionu, czasem odległych miejscowości.! To zainteresowanie samych kierowców i publiczniści, wynika z faktu zapotrzebowania na tego rodzaju sport motorowy, którego regularną organizację utrudniała dotychcas trwająca pandemia i ograniczenia. Władze Klubu dziękują uczestnikom za udział oraz zespołowi organizatora za orgasnizacje i zabezpieczenie imprezy. (ZŁ)

 

ZNICZLudowy Klub Sportowy „Znicz” Biłgoraj - założony w 1972 roku, świętował okrągły Jubileusz 50-lecia swojej działalności.! Powstał z inicjatywy biłgorajskich działaczy sportowych (uwagawielu przed laty było także czynnymi członkami Automobilklubu Biłgorajskiego!): Ryszarda Bila, Stanisława Czubińskiego, Tadeusza Niemca, Zbigniewa Woźnego (długoletniego dyrektora OSiR Biłgoraj i prezesa Automobilklubu), Stefana Zania, Franciszka Paczosa. Pierwszym prezesem klubu był Janusz Będkowski, następnie przez dwadzieścia lat funkcję tę pełnił Michał Wrotkowski, po nim władzę przejęli Ryszard Grzybek, Eugeniusz Sołtysiak, Wiesław Kozyra, Mirosław Tujak. Aktualnie kieruje nim Zdzisław Żołopa.

Jubileuszowe obchody 50-lecia „Znicza” odbyły 8 kwietnia 2022r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, gdzie równoległe zorganizowano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Podczas oficjalnej części, uhonorowano zasłużonych działaczy, trenerów i zawodników oraz osoby ze środowiska związane z klubem, sponsorów oraz zaproszonych przedstawicieli władz ZPC różnego szczebla, a także sympatyków Klubu.

Święto kolegów ze "Znicza" -naszych "sąsiadów" z ulicy Targowej, było okazją do złożenia naszych życzeń i gratulacji. W dniu 22 kwietnia, prezes zarządu Automobilklubu - Zenon Łój, w imieniu członków Klubu,  przekazał prezesowi LKS Znicz - Zdzisławowi Żołopie okazjonalny "List Gratulacyjny" (fot.poniżej). Najstarszemu biłgorajskiemu Klubowi życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i miedzynarodowej.! ()

Czytaj więcej:  50-lecie LKS "ZNICZ" Biłgoraj ! List Gratulacyjny od naszego Klubu. 

 Automobilklub Biłgorajski zaprasza na otwartą imprezę samochodową - klubową rundę z cyklu "Super Sprint" dniu 24 kwietnia 2022r. w godz. 10,00 - 15,00, która zostanie przeprowadzona na na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej 2 (autodrom). Informację można znaleźć w mediach społeczniościowych. Prosimy o przekazanie informacji fanom sportu motorowego. Zapraszamy! 

Wielkanoc2 KopiaZdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych 2022 wszystkim naszym Członkom, Sympatykom i Darczyńcom Klubu oraz osobom współpracującym z innych Klubów PZM i organizacji

składa Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego

 

UM Pal.Mazurek KopiaW dniu dzisiejszym 7 kwietnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie dyplomów/podziękowań dokonanych przez Burmistrza Miasta Janusza Rosłana, dla wyróżnionych za rok 2021 sportowców, działaczy i trenerów, których wskazały macierzyste kluby i stowarzyszenia. Miło nam donieść, że wśród wyróżnionych znaleźli się również dwaj Działacze - członkowie zarządu: Kol. Dariusz Paleczny v-ce prezes klubu odpowiedzialny za sport samochodowy oraz Kol. Wacław Mazurek -członek Komisji Rewizyjnej, aktywny motocyklista, działający także w innym klubie motocyklowym współpracującym z naszym Klubem. Obaj  koledzy -członkowie byli   kandydatami wskazanymi przez prezesa Klubu do wyróżnienia za swoje zaangażowanie, aktywność społeczną docenioną w roku 2021. Gratulujemy.!

Kwiaty DzK 2018Z okazji Międzynarowowego Dnia Kobiet przypadającego 8 marca, składamy najlepsze życzenia zdrowia, radości, poszanowania i bezpieczeństwa wszystkim Kobietom a w szczególny sposób ukraińskim matkom i kobietom-żołnierzom walczącym na Ukrainie o wolność swojego kraju!  

UM BiłgorajaKażdy z nas będzie - chciałby być kiedyś "SENIOREM."?! W związku z postępującymi zmianami demograficznymi skutkującymi wzrostem liczby seniorów w Biłgoraju, Rada Miasta podjęła uchwałę o powołaniu Biłgorajskiej Rady Seniorów. Daje ona szansę aktywnego udziału osób starszych w życiu społecznym społeczności miasta. Biłgorajska Rada Seniorów stanowić ma płaszczyznę wymiany informacji, formułowania idei i postulatów poprawiających jakość życia seniorów w mieście. Ma także umożliwić włączenie osób starszych w życie społeczne, w działania, które mogą zaspokoić ich potrzeby i rozwiązywać istotne problemy. Obszar działania Biłgorajskiej Rady Seniorów obejmować ma miasto Biłgoraj. Wśród zadań rady ma być monitorowanie i przedstawianie władzom miasta oczekiwań i potrzeb osób starszych. Rada Seniorów ma także przedstawiać propozycje działań i rozwiązań w zakresie ustalania priorytetowych zadań oraz prac legislacyjnych na rzecz seniorów. Członkiem Biłgorajskiej Rady Seniorów może być osoba, która reprezentuje środowisko seniorów lub organizację działająca na ich rzecz, mieszka na stałe w Biłgoraju i ukończyła 60. rok życia, cieszy się zaufanie społecznym środowiska osób starszych, jest czynnym członkiem podmiotu zgłaszającego jego kandydaturę czy korzystać z pełni praw publicznych. Rada ma składać się z 15 przedstawicieli podmiotów, które zrzeszają osoby starsze, działają na terenie Biłgoraja.  SeniorNabór członków ogłasza burmistrz Biłgoraja, a każdy z podmiotów ww. może zgłosić swoich kandydatów, na specjalnej karcie zgłoszeniowej. Następnie listę kandydatów burmistrz publikuje i ww. organizacje i stowarzyszenia skupiające seniorów mogą głosować na maksymalnie 15 członków. Kadencja tak wybranej rady trwa 4 lata, licząc od dnia powołania jej członków.

Władze naszego Stowarzyszenia są zdania, żeby Automobilklubu Biłgorajski i środowisko PZM, miało także swojego przedstawiciela w Radzie pomimo, że osób (seniorów 60+) spełniających w/w kryteria w Klubie jest niewiele.! W interesie Klubu leży znalezienie takiej kandydatury. Jesteśmy jednym z najstarszych a na pewno największym stowarzyszeniem na Ziemi Biłgorajskiej, które powinno być reprezentowane i w takim "Forum". Być może powołana Rada stanie się platformą współpracy z innymi organizacjami w mieście.? Będziemy poszukiwali takiego "kandydata", a może będą chętni.? Zgłoszenia kierować do prezesa Klubu./zł/ 

 

1 Zachęcamy naszych Członków -Przedsiębiorców, prowadzących swoje firmy i Sympatyków naszego Klubu, do przekazania 1% swojego podatku, na "Automobilklub Biłgorajski" -poprzez upoważnioną Organizację Pożytku Publicznego - Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Wystarczy wpisać w formularz podatkowy PIT nr KRS: 0000082324, cel: AUTOMOBILKLUB BIŁGORAJSKI.

Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich osób posiadających takie możliwości o przekazywanie 1% od podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia, poprzez uprawnioną Organizacje Pożytku Publicznego, z którą nasz Klub ma zawarte porozumienie: Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, KRS: 0000082324, NIP: 9181757199, nr konta: 48 1600 1462 1866 1079 3000 0001Jako podatnicy mamy prawo zdecydowania o tym, gdzie zostanie przekazana część naszego podatku  1%. Z tego prawa korzystamy coraz częściej. Jednak ponad połowa naszych jednoprocentowych środków nie trafia do stowarzyszeń i fundacji nam najbliższych, ale najbardziej wypromowanych w mediach. Wszystkim Darczyńcom DZIĘKUJEMY za okazaną życzliwość.

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg