Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

259116

Moto Piknik 2022W dniu 14 sierpnia 2022r. na biłgorajskim autodromie przy ul. Motorowej, Fundacja Polska Synergia i Automobilklub Biłgorajski przy wsparciu Euroregionu Roztocze, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz sponsorów, wśród których znalazły się Azoty Puławy, Bogdanka i lokalne firmy, organizuje imprezę motorową pn. Moto Piknik Rodzinny czyli pożegnanie "starego Autodromu”.! Wstęp na imprezę wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko fanów sportów motorowych ale całe rodziny. "Będzie to całodzienna impreza łącząca sporty motorowe z koncertami i atrakcjami dla dzieci. Zaplanowaliśmy pokazy driftu, oraz "drift taxi", będzie tzw. stunt motocyklowy oraz zawody z serii Super Sprint, do tego pokazy gokartów. Od godziny 18:00 zaplanowane są koncerty lokalnych artystów. Na naszej scenie wystąpią m. in. Michalina Lipińska, Kuba Nizio, Fire LBL czy The Fox Cats. Wydarzenie zakończy animacja przedstawiająca historię Autodromu oraz pokazy laserów. W trakcie imprezy będzie telewizyjne studiu na żywo, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska z gastronomią oraz m. in. symulator dachowania i zderzenia czołowego." Będzie to historyczne pożegnanie starego obiektu -autodromu oddanego jeszcze w latach 80-tych, gdyż od przyszłego roku planowana jest jego gruntowna modernizacja o której było głośno w ostatnich miesiącach. 

Automobilklub Biłgorajski w okresie wakacyjnym w dniach: 10 i 24 lipca br. był organizatorem popularnych imprez samochodowych - klubowych rund w "Super Sprint",  które cieszą się stałym zainteresowaniem uzestników. Duża frekwencja na rundach dowodzi, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu imprezy motoryzacyjne wśród młodych ludzi, dla których są miejscem doskonalenia umiejętności panowania nad pojazdem i okazją do spotkań towarzyskich, co wydaje się nie mniej ważne, po latach "dystansu pomiędzy ludźmi" w okresie pandemii. I chociaż się oficjalnie nie skończyła, to jej skutki na pewno źle wpływały na ludzkie samopoczucie.

W związku z zapowiadanymi w mediach planami przebudowy biłgorajskiego autodromu, który prawdopodobnie od przyszłego roku może być "placem budowy" - będzie wyłączony na długo z użytku. Więc władze klubu starają się wykorzystać jeszcze w tym roku dostęp do obiektu, poprzez częstszą organizację imprez samochodowych. Tegoroczne imprezy są więc faktycznym "pożegnaniem" ze starym autodromem - obiektem przy ul. Motorowej który służył przez ok. 40 lat.! Pomimo problemów z regularnym dostępem do autodromu w latach minionych czy stanem obiektu, który pozostawiał wiele do życzenia (nie był przecież remontowany?!), władze i członkowie naszego klubu, zawsze doceniały możliwość korzystania z obiektu. Nie mielibyśmy możliwości prowadzenia naszej statutowej działalności i organizacji dziesiątek imprez motoryzacyjnych o różnym charakterze, które są dokumentowane na naszej stronie. Dziękujemy lokalnym władzom, osobom decyzyjnym w Starostwie Powiatowym i RCEZ oraz naszym Sponsorom za wszelką udzieloną pomoc.                                                                     

W związku z planami przebudowy obiektu, władze Starostwa poprzez lokalne media, zwracają się z prośbą do mieszkańców Biłgoraja i okolic o udostępnienie starych zdjęć dotyczących Autodromu Biłgoraj, które przedstawiają jego budowę a także najwcześniejsze wydarzenia. Udostępnienie zdjęć ma posłużyć do przygotowania wystawy, a następnie będą one dostępne na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Zdjęcia z opisem miejsca wykonania oraz imieniem i nazwiskiem autora bądź właściciela można dostarczyć osobiście do Starostwa lub skontaktować się w celu szczegółów przekazania zdjęć na określony czas. Zachęcamy więc naszych byłych i obecnych członków klubu, którzy mogą mieć takie pamiątki w domu o podzielenie się nimi. W archiwalnej "Kronice" Automobilklubu Biłgorajskiego powstałej w latach 80-tych zachowało się trochę fotografi, które zostaną udostępnione na ten cel. Oprac. Zenon Łój -prezes

Jubileuszowy X. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolecjonerskich zorgaizowany przez Automobilklub Biłgorajski w dniu 12 czerwca 2022r, na terenie "Miasteczka na Szlaku Kultur Kresowych" - przeszedł do historii. Władze klubu i członkowie odpowiedzialni za organizację tej plenerowej imprezy, mogą być zadowoleni z przebiegu spotkania miłośników klasyków i realizacji programu zlotu. Choć program jubileuszowego zlotu zasadniczo nie odbiegał od tych z lat ubiegłych, to ponowne miejsce zlotu na  terenie biłgorajskiego miasteczka kresowego i ilość uczestników sprawiły, że impreza się udała. Pojazdy biorące udział w zlocie zapełniły całą przestrzeń rynku miasteczka a nawet przyległe uliczki dojazdowe. Jako organizatorzy trochę obawialiśmny się, czy teren  miasteczka pomieści wszystkie pojazdy, które przyjechały na zlot.!? Miasteczko ma swoją ograniczoną powierzchnię, gdzie można eksponować pojazdy, więc na przyszłe lata, przy dużej frekwencji uczestników, musimy znaleźć alternatywne rozwiązanie -czyli teren, gdzie będzie więcej w rezerwie miejsca parkinkowego na prezentację pojazdów. Poza biłgorajskim autodromem, można wskazać np. dwa place parkingowe przy ul. Targowej (OSiR) lub też trawiaste boisko w Okrągłym (gdzie rozgrywany jest gminny "Turniej Wsi"). Możemy zaliczyć imprezę do udanych nie tylko z powodów frekwencji uczestników i widzów ale też z obecności naszych gości i Sponsorów oraz przedstawicieli lokalnych władz, które udzieliły nam finansowego wsparcia. Przedstawiciele władz miasta i powiatu w osobach: -burmistrz p. Janusz Rosłan i za-ca p.Jarosław Bondyra oraz p. Ireneusz Bilicz -reprezentujący Starostę Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa -uczestniczyli w ceremonii wręczania pucharów i upominków posiadaczom wyróżnionych w konkursie pojazdów oraz w konkursie elegancji (stroju). Kierujemy sedeczne podziękowania dla Sponsorów zlotu i osób biorących udział przy jej organizacji.

 

Zlot stronaAutomobilklub Biłgorajski ma przyjemność zaprosić 12 czerwca 2022r. na jubieluszowy - "10. Biłgorajski Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich". Kolejny, drugi raz nasz zlot zlokalizowany będzie na terenie malowniczego Miasteczka na Szlaku Kultur w Biłgoraju.  W czasie ubiegłorocznego zlotu, miejsce prezentacji "oltimerów" zostało bardzo przychylnie przyjęte przez uczestników zlotu i przybyłych widzów. Traktujemy, że będzie to jubileuszowe spotkanie miłośników starej motoryzacji więc postaramy się dołożyć wszelkich starań w kierunku przygotowania paru niespodzianek.? -Liczymy także na naszych sprawdzonych Sponsorów wśród których są  samorządy: Miasto /Gmina Biłgoraj i Starostwo Powiatowe, lokalne firmy i osoby fizyczne, bez których nie udałoby się zrealizować programu imprezy, Dziękujemy! W programie zlotu - tradycyjnie będziemy wybierać i wyróżniać najciekawsze pojazdy w różnych kategoriach wiekowych. Zawsze wysoko będą oceniane stare pojazdy o dużym stopniu oryginalnosci oraz pojazdy pieczołowicie odrestaurowane. Uczestnikom zlotu przypominamy, że warto aby posiadacz zabytka miał przygotowaną krótką historię pojazdu (metryczkę), gdyż może się przydać podczas indywidualnej prezentacji. Oryginalny strój z epoki może także uczestnikom pomóc w zdobyciu dodatkowego wyróżnienia w konkursie elegancji, który znajdzie się w programie. Zatem do zobaczenia w czerwcu.! Apel do członków klubu i zarządu, aby włączyli sie w organizację i zabezpieczenie imprezy.! Plakat zlotowy poniżej.

Czytaj więcej: Zapraszamy na 10. Zlot Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich -12.06.2022

Automobilklub Biłgorajski odnotował bardzo dużą frekwencję uczestników podczas imprezy samochodowej - klubowej rundy z cyklu "Super Sprint", dniu 24 kwietnia 2022r.  przeprowadzonej na na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej 2 (autodrom). W imprezie wzięło udział co najmniej od 60-70 kierowców z całego regionu, czasem odległych miejscowości.! To zainteresowanie samych kierowców i publiczniści, wynika z faktu zapotrzebowania na tego rodzaju sport motorowy, którego regularną organizację utrudniała dotychcas trwająca pandemia i ograniczenia. Władze Klubu dziękują uczestnikom za udział oraz zespołowi organizatora za orgasnizacje i zabezpieczenie imprezy. (ZŁ)

 

ZNICZLudowy Klub Sportowy „Znicz” Biłgoraj - założony w 1972 roku, świętował okrągły Jubileusz 50-lecia swojej działalności.! Powstał z inicjatywy biłgorajskich działaczy sportowych (uwagawielu przed laty było także czynnymi członkami Automobilklubu Biłgorajskiego!): Ryszarda Bila, Stanisława Czubińskiego, Tadeusza Niemca, Zbigniewa Woźnego (długoletniego dyrektora OSiR Biłgoraj i prezesa Automobilklubu), Stefana Zania, Franciszka Paczosa. Pierwszym prezesem klubu był Janusz Będkowski, następnie przez dwadzieścia lat funkcję tę pełnił Michał Wrotkowski, po nim władzę przejęli Ryszard Grzybek, Eugeniusz Sołtysiak, Wiesław Kozyra, Mirosław Tujak. Aktualnie kieruje nim Zdzisław Żołopa.

Jubileuszowe obchody 50-lecia „Znicza” odbyły 8 kwietnia 2022r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, gdzie równoległe zorganizowano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Podczas oficjalnej części, uhonorowano zasłużonych działaczy, trenerów i zawodników oraz osoby ze środowiska związane z klubem, sponsorów oraz zaproszonych przedstawicieli władz ZPC różnego szczebla, a także sympatyków Klubu.

Święto kolegów ze "Znicza" -naszych "sąsiadów" z ulicy Targowej, było okazją do złożenia naszych życzeń i gratulacji. W dniu 22 kwietnia, prezes zarządu Automobilklubu - Zenon Łój, w imieniu członków Klubu,  przekazał prezesowi LKS Znicz - Zdzisławowi Żołopie okazjonalny "List Gratulacyjny" (fot.poniżej). Najstarszemu biłgorajskiemu Klubowi życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i miedzynarodowej.! ()

Czytaj więcej:  50-lecie LKS "ZNICZ" Biłgoraj ! List Gratulacyjny od naszego Klubu. 

 Automobilklub Biłgorajski zaprasza na otwartą imprezę samochodową - klubową rundę z cyklu "Super Sprint" dniu 24 kwietnia 2022r. w godz. 10,00 - 15,00, która zostanie przeprowadzona na na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej 2 (autodrom). Informację można znaleźć w mediach społeczniościowych. Prosimy o przekazanie informacji fanom sportu motorowego. Zapraszamy! 

Wielkanoc2 KopiaZdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych 2022 wszystkim naszym Członkom, Sympatykom i Darczyńcom Klubu oraz osobom współpracującym z innych Klubów PZM i organizacji

składa Zarząd Automobilklubu Biłgorajskiego

 

UM Pal.Mazurek KopiaW dniu dzisiejszym 7 kwietnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się wręczenie dyplomów/podziękowań dokonanych przez Burmistrza Miasta Janusza Rosłana, dla wyróżnionych za rok 2021 sportowców, działaczy i trenerów, których wskazały macierzyste kluby i stowarzyszenia. Miło nam donieść, że wśród wyróżnionych znaleźli się również dwaj Działacze - członkowie zarządu: Kol. Dariusz Paleczny v-ce prezes klubu odpowiedzialny za sport samochodowy oraz Kol. Wacław Mazurek -członek Komisji Rewizyjnej, aktywny motocyklista, działający także w innym klubie motocyklowym współpracującym z naszym Klubem. Obaj  koledzy -członkowie byli   kandydatami wskazanymi przez prezesa Klubu do wyróżnienia za swoje zaangażowanie, aktywność społeczną docenioną w roku 2021. Gratulujemy.!

Kwiaty DzK 2018Z okazji Międzynarowowego Dnia Kobiet przypadającego 8 marca, składamy najlepsze życzenia zdrowia, radości, poszanowania i bezpieczeństwa wszystkim Kobietom a w szczególny sposób ukraińskim matkom i kobietom-żołnierzom walczącym na Ukrainie o wolność swojego kraju!  

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg