Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

284281

Kręt Karol CUPZ wielką przyjemnością donosimy za informacjami, które ukazały sie w okalnych mediach (bilgorajska.pl), że młody zawodnik rozpoczynający swoją karierę sportową w kartingu -Karol Kręt (syn Grzegorza -byłego kartingowca Automobilklubu, teraz trenera), pochodzący z Biłgoraja, odniósł swój pierwszy sukces w sporcie samochodowym.! Na poczatku czerwca Karol wystartował w pierwszej rundzie wyścigów Porsche Sports CUP na torze Nurburgring w Niemczech. W tym sporcie Karol jest nowicjuszem. W tych wyścigach stanął do walki z bardzo doświadczonymi kierowcami,  ale doświadczenie zebrane przez 11 lat w sporcie kartingowym pozwoliło mu wygrać kwalifikacje. Na początkowym okrążeniu pierwszego wyścigu Karol stracił kilka pozycji aby finalnie przyjechać na metę jako 3 zawodnik, w drugim wyścigu tez była mała strata na pierwszym okrążeniu ale wyścig po ciężkiej walce Karol ukończył na 2. miejscu. Co karol powiedział po zawodach:

- Cały czas się uczę, jestem szybki, ale brakuje mi jeszcze trochę obycia wyścigowego w tłumie na pierwszym okrążeniu. W dwóch wyścigach właśnie na pierwszym okrążeniu pojechałem bardzo zachowawczo, ponieważ nie wiem na ile mogę sobie pozwolić na zimnych oponach, szukam swoich limitów i przez to "szukanie" straciłem kilka pozycji na tym okrążeniu, miałem sporo pracy na torze żeby dobić się ponownie do czołówki. W klasyfikacji generalnej jestem na drugim miejscu z niewielką stratą do lidera, postaram się na kolejnych rundach nadrobić te punkty. Bardzo dziękuję wszystkim którzy mnie wspierają i kibicują - mówi Karol.

Karol Kręt z rodzicamiW kolejnym wakacyjnym wyścigu Porsche Sports Cup Deutschland na torze Red Bull Ring w austriackim Spielberg, zawodnik Akademii ORLEN Team wywalczył podium w klasie 5c oraz był czwarty w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Po czterech wyścigach sezonu 2022 Karol Kręt zajmował trzecie miejsce w klasie 5c. Różnice między czołówką były niewielkie.  W kolejnym udanym starcie w serii Porsche Sports Cup Deutschland, młody 17-letni zawodnik stanął na podium w pierwszym z wyścigów na torze w Oschersleben, a do tego zdobył bezcenne doświadczenie w drugim.

Po sześciu wyścigach sezonu 2022 Karol Kręt utrzymuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej klasy 5c. Jego przewaga nad najbliższym rywalem wzrosła do ponad 16 punktów. Polak zapowiada walkę o pozycję lidera już podczas kolejnych wyścigów. Kolejna runda Porsche Sports Cup Deutschalnd odbędzie się 17 i 18 września we włoskim Misano. Sponsorami Karola Kręta są PKN ORLEN, Lubelskie - smakuj życie oraz SPEED CAR. Zawodnik na zdjęciu obok z dumnymi Rodzicami. Karol Kręt jest bez wątpienia prawdziwym ambasadorem naszego regionu -Lubelszczyzny i Ziemi Biłgorajskiej. Warto wspomnieć, że na co dzień jest uczniem ZSBiO w Biłgoraju. Trzymamy kciuki i życzymy mu powodzenia!

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg