Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

256910

Autodrom Biłgoraj projekt rewitalizacji toruDobra wiadomość na koniec roku,  dla klubów PZM Lubelszczyzny i miłośników sportów motorowych regionu !!!  W dniu 22 grudnia 2021r. w Staroswie Powiatowym, po wcześniejszych konsultacjach społecznych, odbyła się prezentacja wstępnego projektu rewitalizacji i remontu Autodromu w Biłgoraju. W spotkaniu, w którym wzięło ok. 20 osób, obok przedstawicieli lokalnych klubów PZM - Automobilklubu Biłgorajskiego i Moto-Kart "Energetyk" Biłgoraj (karting), wzięli udział także przedstawiciele kilku klubów motocyklowych działających w mieście i środowisk związanych ze sportami motorowymi oraz mieszkańcy osiedla przy ul. Motorowej sąsiadujący z torem. Ze strony Automobilklubu w spotkaniu wzieli udział członkowie Zarządu w osobach: Zenon Łój -prezes, członek ZO PZM w Lublinie, Dariusz Paleczny -wiceprezes ds sportu, Jarosław Majewski, Jacek Szubiak -członkowie zarządu (sekcja motocyklowa klubu oraz członkowie odrębnych KM). Wszyscy przedstawiciele Klubu zabierali głos w dyskusji i zadawali pytania na temat przedstawionego projektu i proponowanych rozwiązań, które będą później dopracowywane. Prezes Klubu Z. Łój w imieniu członków Autodrom 2Automobilklubu i Moto-Kart "Energetyk" oraz Zarządu Okręgowego PZM w Lublinie, podziękował władzom starostwa za starania w "odzyskaniu" terenu Autodromu i podjęte działania oraz plany jego przebudowy.  Na filmie pokazano stan obecny terenu oraz koncepcje zagospodarowania i projekt przebudowy Autodromu. Powstaną 3 nitki toru (różne konfiguracje): kartingowysamochodowy "rally-crossowy" (wyścigowy), połączony z torem motocyklowym. Wiadomo jest, że każda nitka toru tych trzech dyscyplin sportu musi charakteryzować się innymi parametrami i wymaganiami, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa. Obok toru zaplanowano także wybudowanie nowych dwóch obiektów: Tor Egzaminacyjny Fili WORD Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdyktórego dotychczas nie było. 

Starostwo, po uregulowaniu spraw własnościowych terenu Autodromu, przystąpiło do działań zmierzających do kompleksowej odbudowy infrastruktury toru. Na spotkaniu starosta biłgorajski - Andrzej Szarlip powiedział: "Gdy nam się to udało zrobić, przystąpiliśmy do poszukiwania środków, by Autodromowi przywrócić dawną świetność w odsłonie przystającej do XXI wieku. Złożyliśmy wniosek do rządowego Funduszu Polski Ład. Udało nam się pozyskać 15 mln zł, z budżetu powiatu dokładamy ponad 1,5 mln zł i za te środki chcemy zmodernizować i zrewitalizować obiekt. Mamy już wyłonioną firmę projektową, specjalizującą się w opracowywaniu dokumentacji takich obiektów. Jest to spotkanie robocze na Autodrom 3zebranie uwag, podpowiedzi wszystkich stron zainteresowanych. Bardzo ważny jest czynnik społeczny - głos mieszkańców, oczekiwania zawodników i miłośników sportów motorowych oraz stowarzyszeń działających w tej przestrzeni". - Kierownik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Biłgoraju -Ireneusz Buliczpełnomocnik, koordynator projektu rewitalizacji Autodromu -informował: "Dziś przedstawiliśmy wstępną koncepcję zagospodarowania terenu. W obecnej chwili szczególny nacisk kładziemy na zabezpieczeniu obiektu w taki sposób, by ograniczyć jego negatywne oddziaływania na sąsiadujące z Autodromem nieruchomości. Chodzi więc m. in. o ekrany akustyczne oraz odpowiednie wały ziemne. Będziemy uzgadniać z zainteresowanymi stronami wymogi techniczne i zabezpieczenia projektowanych nitek toru."(-)

Zapowiedziano, że koniec przyszłego 2022 roku, ma wyłonić wykonawcę prac (po ogłoszonym wcześniej przetargu). Podano, że projektantem toru i rewitalizacji Autodromu jest p. Robert Młodziński z firmy HIM Grupa Projektowa.

Jeżeli inwestycja zostanie oddana np. za 2 lata (!?), to biłgorajski Autodrom dostanie "drugie życie" i będzie znowu areną motoryzacyjnych wydarzeń (i ważnym "Ośrodkiem Spotów Motorowych"), na co liczą działacze Automobilklubu i kluby PZM Okręgu Lubelskiego (z Zarządem włącznie !) oraz fani sportów motorowych całego regionu.! Oprac./fot. Z.Łój  

Otym wydarzeniu donosiły biłgorajskie media: http://bilgoraj.com.pl/jest-wstepny-plan-zagospodarowania-autodromu-odbyly-sie-tez-konsultacje-spoleczne-video,,3,11,11,1,28594,n.html;  https://bilgorajska.pl/aktualnosc,25555,0,0,0,Dyskutowali-o-modernizacji-autodromu.html

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg