Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 880 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

292624

20190519 205644 Kopiowanie Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego, wraz z grupą motocyklową Torholix wzięli udział w dwudniowym szkoleniu szybkiej jazdy na torze Poznań ze znanym w kręgach motocyklowych organizatorem eventów ekipą CRMoto z Litwy. Poniżej chciałbym zrecenzować nasz wyjazd i przybliżyć Wam emocję nam towarzyszące a także zachęcić do brania udziału w tego typu imprezach mających na celu doskonalenie umiejętności szybkiego pokonywania zakrętów i jazdy po torze.

Dzień wyjazdu:

Nadszedł długo oczekiwany przez nas dzień wyjazdu na kultowy w naszym kraju i przez wielu uwielbiany obiekt jakim jest tor Poznań. Od samego rana u każdego trwają przygotowania do wyjazdu i skrupulatne odhaczanie z listy niezbędnych rzeczy do zabrania. W okolicach godziny 11:00 startują ekipy z Biłgoraja, Frampola, Rzeszowa i Warszawy. Wspólne spotkanie na trasie i konwojem do celu. W między czasie przerwa w McDonald`s i wspólne oglądanie wyścigu MotoGP. Oczywiście jak to zwykle bywa, żeby nie było zbyt różowo, jeden z naszych kolegów dostaje grypy żołądkowej. Walka ze sobą podczas jazdy, ale cel osiągnięty! Jesteśmy na miejscu. Wjeżdżamy na tor. Powolutku następuje zmiana warty, zawodnicy z Mistrzostw Polski pakują się do wyjazdu po wyścigowym weekendzie, natomiast uczestnicy eventu zaczynają się rozpakowywać. W tle co chwilkę słychać odpalane motocykle a powietrze przedłużane jest zapachem oktanów. Z każdą chwilą parking zapełnia się co raz bardziej. Dwóch naszych kolegów, którzy wyjechali dzień wcześniej są już na torze i czekają na nas z zajętą miejscówką. Szybkie rozpakowanie wszystkich gratów i zasłużony odpoczynek. Czas płynie nam przy "Coca-Coli" i rozmowach o torowaniu. Nie ma nic lepszego jak spotkanie się ludzi, których łączy wspólna pasja. Czas na sen. A z nim przychodzi stres i rozmyślanie. Ciężko jest zasnąć - myślimy o jutrzejszych jazdach... Z jednej strony nie mogę się już doczekać, natomiast z drugiej trochę się boję. W końcu do tej pory nie mieliśmy okazji jeździć po tak dużym i szybkim torze.

Dzień 1:

62350774 2798748073474754 3193814200442945536 nOd samego rana działamy na wysokich obrotach. Niestety nasz kolega którego dopadła grypa żołądkowa, nie przespał nocy. Rano czuje się fatalnie. Jednak jak na "Gladiatora" przystało nie poddaje się. Uzupełnienie cennych elektrolitów, szybkie śniadanie i wyjeżdżamy na obiekt. Mamy nadzieje, że na torze będzie karetka i chłopaki postawią go na nogi czymś extra. Emocję przed pierwszym wyjazdem sięgają zenitu... Wszyscy rozmawiamy ze sobą w oczekiwaniu na wjazd naszej grupy, jednak myślami jesteśmy już na torze. Wjazd... pierwsze okrążenia zapoznawcze. Stres zamieniamy na adrenalinę. Z każdym okrążeniem jedzie się co raz lepiej, co raz luźniej. Nawet nie wiem kiedy minęła nasza sesja. Adrenalina wyleczyła również naszego "chorego" po zjeździe skakał z radości. A choroba powoli zaczynała być przeszłością. Kolejne sesje i co raz szybciej i szybciej. Pomiędzy naszymi sesjami robiliśmy wędrówki z boxów do biura, aby zobaczyć wyniki poszczególnych sesji. Dla każdego sukcesem było poprawienie swoich czasów personalnych. Na tym głównie się skupialiśmy, aby jechać trochę szybciej z każdą sesją i poprawiać czasy. Radości nie było końca. Podczas pierwszego dnia mieliśmy też trochę przygód z awaryjnością naszych motocykli. Dwóch kolegów ostro walczyło, żeby naprawić swoje motocykle. Jeden motocykl na popołudniowe sesje udało się zreanimować. Niestety drugi nie... Po zakończeniu pierwszego dnia, bliżej wieczora udało się znaleźć drugą pompę paliwa... jednak na drugiej stronie Polski. Nie dużo myśląc zapakował się On wraz ze swoją narzeczoną do samochodu i pojechali po części. Wrócili nad ranem. Chwilka snu i powrót na tor, aby wymienić pompę. Twardziel.

61983427 2777126542303574 7974382756765368320 n

Dzień 2:

Spaliśmy troszkę dłużej niż pierwszej nocy. Chyba stres trochę opadł i pozwolił spokojniej zasnąć... Na zakwasach ściągamy się z łóżek i zbieramy na tor. Wszystko wygląda spokojniej niż pierwszego poranka. Nie musimy być tak rano na torze ponieważ nie ma szkoleń i odpraw jak pierwszego dnia.  2 i 3 sesja przeznaczona jest na wykręcanie najlepszych czasów eventu. Więc atakujemy! Krzyś, Łukasz i Michał wywalczyli medale będąc najlepszymi w swoich grupach. Pierwszy raz na obiekcie i powrót z medalami... Brawo Panowie! Pozostała część drugiego dnia przebiegła już bardziej spokojnie, ponieważ pogoda nas troszkę postraszyła a i nasza kondycja fizyczna powoli dawała o sobie znać. Po zakończeniu eventu nadszedł czas na zdecydowanie najmniej przyjemną część jakim jest pakowanie i powrót do domów. Jednak i ten czas spożytkowaliśmy na rozmowy i wymianę doświadczeń, jakie zdobyliśmy na torze.

Korzystając z okazji chcieliśmy jako cała grupa uczestnicząca w szkoleniu Serdecznie Podziękować Naszemu Stowarzyszeniu jakim jest Automobilklub Biłgorajski za wsparcie finansowe jakie otrzymaliśmy na nasz wyjazd. Dzięki Automobilklubowi łatwiej nam jest realizować nasze wyjazdy, aby pielęgnować nasze pasję...

 

Autor: Jarosław Majewski

 

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg