Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

245545

Autodrom Pl.Wolności 2Informujemy za biłgorajskimi mediami, że w niedzielę, 30 września 2018r. na Pl. Wolności przed budynkiem Urzędu Miasta, z inicjatywy miłośników sportów motorowych reprezentujących lokalne stowarzyszenia a także osób grup nie zrzeszonych, odbyło się spotkanie poświęcone biłgorajskiemu autodromowi. W spotkaniu wzięli udział miłośnicy sportu motocyklowego i samochodowego oraz pojazdów zabytkowych, wśród których byli także przedstawiciele naszego Klubu. Głównym celem spotkania było przedstawienie aktualnej sytuacji i ratowanie obiektu przed jego likwidacją lub sprzedażą oraz przywrócenie dawnej świetności toru kartingowego. W rozmowie poruszono różne tematy: stan prawny obiektu, bieżącą sytuację i dostęp do obiektu oraz oczekiwania różnych grup w organizacji różnych dyscyplin i imprez. W spotkaniu brali udział kandydaci do Rady Miasta z KWW "BIŁGORAJ XXI", którzy odpowiadali na pytania, deklarowali pomoc ze strony samorządów -miejskiego i powiatowego. Jedną z osób zabierających głos był prezes Automobilklubu Biłgorajskiego -Zenon Łój, który zabierając głos przedstawił stanowisko Klubu i podkreślił, że jak dotychczas, Automobilklub Biłgorajski miał stały dostęp do obiektu i może nadal organizować kalendarzowe imprezy samochodowe, głównie "Super Sprinty". Władze naszego klubu mają nadzieję, że dyrekcja RCEZ będzie mogła dalej odpłatnie wynajmować tor na imprezy i realizację celów statutowych. W dyskusji podkreślono fakt, że dostęp do tego obiektu dla zainteresowanych grup i uruchomienie filii WORD, daje wszystkim zainteresowanym nadzieję, że ten obiekt dalej będzie służył następnym pokoleniom jako "ośrodek sportów motorowych" i będzie miał wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Warto podkreślić, że Automobilklub Biłgorajski miał udział w tej decyzji, ponieważ w 2015 roku prezes zarządu składał w tej sprawie wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, w którym wskazano aby wykorzystać teren autodromu na ten cel. Należy mieć też nadzieję, że władze samorządów lokalnych, pozytywnie załatwią sprawę stanu prawnego terenu, który pozwoliłby następnie na modernizację obiektu aby dalej służył celom, jakim był budowany. Na temat biłgorajskiego autodromu pisała lokalna prasa i w było w kampanii wyborczej komitetów (m.in. http://b21.lbl.pl/aktualnosci). Możemy polecić bierzący artykuł pani red. M.Pytkowskiej (współpracującej z naszym Klubem), który ukazał się w Tygodniku Zamojskim (skan tekstu poniżej w "czytaj więcej"). Opr./fot. H.Tytoń

 Tor z wybojami Tyg.Zamojski

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg