Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

239002

bal sportowcaW dniu 7 lutego 2015 w Biłgorajskim Centrum Kultury, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za rok 2015. Władze miasta zaprosiły przedstawicieli środowisk sportowych i klubów sportowych, działaczy i twórców kultury oraz mieszkańców Biłgoraja. -”Dziękuję wszystkim za przyjęcie zaproszenia na podsumowanie 2015 roku,

w kulturze i sporcie. To spotkanie jest okazja do tego by w symboliczny sposób podziękować wszystkim działaczom sportu i kultury, pracownikom instytucji sportu i kultury, a przede wszystkim sportowcom i działaczom kultury za krzewienie kultury fizycznej, sportu i kultury. Wszyscy macie nieoceniony wkład w rozwój tych dziedzin w naszym Mieście” - mówił podczas gali Burmistrz Janusz Rosłan.

Opinię dot. osób wyróżnionych, burmistrzowi wyraziła Komisja Sportu i Rada Sportu Miasta Biłgoraj, po rozpatrzeniu nadesłanych wniosków dot. wyróżnień dla sportowców (nagrody pieniężne), trenerów i działaczy (statuetki) oraz uwzględnieniu osiągnięć sportowych w 2015 roku.

Wśród 8 osób wyróżnionych, w kategorii „działacz” - nie zabrakło także przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego, aktywnych członków Automobilklubu Biłgorajskiego, zgłoszonych przez klub:

Monika Pogudz – zaangażowana w organizację turniejów na rzecz bezpieczeństwa, zlotów motocyklowych i turystyki motorowej (FIM Rally);
Tomasz Myszak – zaangażowany w organizację imprez samochodowych „Rally Sprint”, „Cross Car Race”, zlotów motocyklowych i in.

Pierwszy raz w historii naszego Klubu (!), w „dziesiątce” najlepszych sportowców roku

- w kategorii „zawodnik”, wysokie 7 miejsce zajął Marek Dziubiński – mistrz i wicemistrz okręgu lubelskiego w samochodowych imprezach popularnych „RallySprint” i „KJS”.

Na tej liście znalazł się także zawodnik kartingowy z partnerskiego klubu PZM – UKS Moto-Kart „Energetyk” -Marcel Surmacz, który otrzymał  wyróżnienie „Talent roku” - za wysokie osiągnięcia (tytuły) na arenie krajowej i europejskiej.

A ponadto wyróżnieni zostali dwaj inni działacze tego klubu, popularyzatorzy sportu kartingowego: Krzysztof Bury - działacz społeczny, zaangażowany w działalność klubu i organizację zawodów, sędzia sportowy i  Andrzej Surmacz -trener sekcji kartingowej, który miał udział w wysokich osiągnięciach zawodników .

Wielu osobom przyznano także nagrody Burmistrza Miasta Biłgoraj, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (w dziedzinie literatury, muzyki, teatru, filmu i sztuk plastycznych), mające istotne znaczenie dla promocji miasta.

…...........................

Wyróżnienia Kapituły Stowarzyszeń Sportowych Biłgoraja.

6 stycznia br. Kapituła zorganizowała bal, na którym podsumowano wydarzenia sportowe 2015 roku. Obok sportowców, działaczy, sponsorów obecnych na gali znaleźli się samorządowcy, m.in.: Wiesław Różyński -wójt gminy i Dariusz Wolanin -radny powiatowy.

Jak przypomniał Zdzisław Żołopa wiceprezes PZPC i prezes LKS "ZNICZ"(...) „Idea balu, na którym wyróżniano by czołowych sportowców Ziemi Biłgorajskiej, zrodziła się piętnaście lat temu. -Celem tego wydarzenia jest wyróżnienie i docenienie sportowego zaangażowania zawodniczek i zawodników oraz działaczy sportowych. W tym celu przesłane przez kluby sportowe zgłoszenia ocenia Kapituła. Chcemy zauważyć sportowców, działaczy i sponsorów i wspólnie integrować nasze środowisko”.

W Kategori „działacz sportowy” 2015 - wyróżniono przedstawiciela Automobilklubu:
Zenon Łój - zasłużony działacz PZM i prezes Automobilklubu Biłgorajskiego, który w roku 2015 obchodził rocznicę 25-lecia swej działalności, organizator wielu imprez motorowych, wyróżniony -„za promocję sportów motorowych i działania na rzecz bezpieczeństwa”;
Wyróżnienia (statuetka, dyplom) otrzymali także: Albin Jaworski, Mieczysław Jamroz, Mirosław Laskowski, Agnieszka Jurałowicz, Jarosław Rorata,

W kategorii „zawodnik” wyróżniono (statuetka, upominek): Weronika Pyzik, Katarzyna Rak, Dominik Skubisz, Tomasz Samoszczuk, Mateusz Lekan, Mateusz Sokołowski, Krzysztof Mazurek, Joanna Wasilewska, Artur Kozak, Andrzej Wachowicz.

Jak powiedział Kolega prezes Zenon Łój - swoje wyróżnienie - nie pierwsze, które otrzymał, chciał zadedykować swojej rodzinie (za „wszystkie swoje nieobecności”), a także członkom Automobilklubu Biłgorajskiego, bo w 2015 roku obchodził także i swój jubileusz działalności w klubie. Wyróżnienia (statuetka, dyplom) otrzymali także: Albin Jaworski, Mieczysław Jamroz

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy !!!

 Opr. HenrykTytoń (rzecznik prasowy)

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg