Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

259114

Żabiński i Wożny W.DużaŻabińscy gróbDzisiaj 9 lipca br. mija 20. rocznica śmierci jednego z Założycieli Delegatury i pierwszego Prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego śp. Jana ŻABIŃSKIEGO -Zasłużonego Działacza PZM, Lubelszczyzny i Ziemi Biłgorajskiej, który położył podwaliny pod nasz Klub, był przez 15 lat "naszym prezesem". Osobę znaną niegdyś w całym kraju w środowisku PZMotowskim, związaną z kartingiem, który był "Wychowawcą" młodych zawodników w sporcie kartingowym i motocyklowym, nierozerwalnie kojarzoną z biłgorajskim Autodromem, na którym w dniu 9 lipca 2000r. zamknęła się Jego ziemska wędrówka i "służba" niestrudzonego i nietuzinkowego Działacza PZMot... Należał do najstarszego grona Działaczy i wraz Nim odeszła pewna epoka oraz zamknął się pierwszy rozdział historii naszego Klubu obejmujący 15 lat, a od lipca 2000 roku zaczął się następny, pod kierownictwem Jego zastępcy śp. kol. Zbyszka Woźnego (obaj na zdjęciu). Prezes Żabiński pozostawił po sobie dorobek, zapisał dwie dekady działalności w klubu -od powołania Delegatury A.Zamojskiego w Biłgoraju (1985) a potem przyczynił się do powstania samodzielnego klubu PZM (1989), którym kierował przez 15 lat aż do śmierci. Wielu byłych i czynnych aktualnie członków i działaczy Klubu, którzy uprawiali sporty motorowe, organizowali zawody i imprezy turystyczne różnych klubowych dyscyplin jak m.in.: karting, motocross, caravaning, cyklotrial, turystyka motorowa, sport samochodowy, na pewno dobrze wspomina lata kiedy Prezes Jan Żabiński kierował klubem. W "Kronice Klubu" zachowały się relacje z zawodów i imprez, które były także Jego pomysłem i udziałem. Te najważniejsze zostaną zapisane w autobiografii, historii Klubu w której znalał swoje poczesne miejsce.... Został pochowany na biłgorajskim cmentarzu komunalnym przy ul. Lubelskiej, gdzie spoczywa wraz z małżonką śp. JANINĄ (zm.28.11.2013r.) -także działaczką naszego Klubu. Zapalona lampka jest symbolem naszej pamięci. Niech spoczywają w pokojuCześć Ich pamięci ! 

Poniżej prezentujemy archiwalne zdjęcia z Kroniki Klubu. (Oprac. Z.Łój) 

1 006

 J. ŻabińskiZarząd Klubu 1995r

 

 

 

 

 

 

Autodrom Biłgoraj lipiec 1997r podczas zaw. kartingowych. Od lewej Henryk Wujec poseł Jan Żabiński prezes Automobilklubu Stefan Oleszczak burmistrz miasta Marcin Zamojski prezyd. Zamościa. Fot. Z.Łój

J.Zabinski w siedz. AB

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg