Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 548 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

262005

JP II portretChociaż na naszej stronie rzadko prezentujemy wydarzenia z życia społecznego kraju i regionu, to jest szczególna okazja aby taką wyjątkową informację zamieścić, jeżeli ona dotyczy naszych wielkich Rodaków.!  

Dzisiaj 18 maja przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły (ur. 18.05.1920r- Ojca Świętego Jana Pawła II. W całej Polsce obchodzone są oficjalne obchody upamiętnienia Wielkiego Polaka, któremu nasz kraj i świat tak wiele zawdzięcza...(-)"Pielgrzym, który zmienił świat", "Papież nadziei", "Prorok i charyzmatyk naszych czasów", "Orędownik pokoju i tolerancji różnorodności kulturowej"to tylko kilka z wielu określeń charakteryzujących Jego Osobę i przesłania całego pontyfikatu Papieża Polaka.! W tych dniach, na Jego cześć pod wspólnym tytułem: "100-lecie Urodzin Papieża Polaka", organizowane są wystawy, koncerty, w mediach są prezentowane filmy z licznych pelgrzymek do kraju i świecie dot. Jego długiego pontyfikatu. Polscy artyści i ludzie kultury z udziałem osób duchownych, specjalnie z tej wyjątkowej okazji, przygotowali widowiska poświęcone pamięci naszego Rodaka, którego znał cały świat...Pokazywane są filmy fabularne oparte na historii Jego życia, wspomnienia współpracowników i osób spotkanych na drodze i wiele innych ciekawych audycji. Np. u nas w Biłgoraju, w Parafii imienia Św. JP II, zorganizowano tematyczną wystawę pn."Karol Wojtyła. Narodziny"Każdy z nas pewnie ma swoje wspomnienia i przeżycia związane z Papieżem Polakiem, czy to z racji wycieczek do Rzymu i Watykanu, udziału w audiencjach, czy też udziału w mszach św. podczas licznych pielgrzymek do Ojczyzny, którą Ojciec Święty Jan Paweł II odwiedził aż 8 razy.! Dla wielu Polaków, pierwsza pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski w dniu 2 czerwca 1979 roku, była chyba tą najważniejszą...?! Jeśli chodzi o mnie -autora tekstu, napewno tak, gdyż byłem naocznym świadkiem powitania Papieża w tym pamiętnym dniu na lotnisku Warszawa-Okęcie i dostapiłem zaszczytu bliskiego spotkania z Janem Pawłem II, kiedy stanął "twarzą w twarz" przed "polskim żołnierzem" Kompanii Reprezentacyjnej WP, która go oficjalnie witała. O tym dniu przypominają mi pamiątki z "Żołnierskiego albumu" i wspomnienie tego wydarzenia, które przed laty napisałem dla lokalnej prasy...  

JP II na tle bazyliki Kopia

Papież 79(-)...Jan Paweł II był niewątpliwie najwięcej pielgrzymującym Papieżem w historii. W czasie swego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki międzynarodowe, odwiedzając 129 krajów na wszystkich kontynentach. Ponadto odbył ponad 140 podróży apostolskich na terenie Włoch. Głosząc naukę Chrystusa na całym świecie przemierzył łącznie ponad 1,5 mln km. "Przemawiał do milionów ludzi, odwiedzał miejsca, których nie był wcześniej żaden Papież. Słynął ze znajomości wielu języków, dzięki której nawiązywał jeszcze lepszy kontakt z ludźmi różnych narodowości. Spotkania z Nim były dla wiernych wielkim wydarzeniem o charakterze niemalże mistycznym, często zmieniającym ich wewnętrznie na całe dalsze życie." Papież Polak został zapamiętany na świecie, jako "Wielki Orędownik Pokoju, Miłości i Solidarności", gdyż podczas swoich licznych pielgrzymek po świecie i spotkań z milionami wiernych, często przypominał wartości i znaczenie tych słów.!    Utwór "Barka" był ulubioną pieśnią oazową papieża Polaka, która prowadziła Go z Ojczyzny do Rzymu, z którą nie rozstawał się przez cały potyfikat aż do śmierci. W 1979 roku, w czasie pierwszej pilegrzymki w Gnieźnie, Papież zaśpiewał ją z pamięci.! Była dla Niego ukrytym tchnieniem swojej Ojczyzny i przewodniczką na różnych drogach Kościoła, który  prowadził przez 27 lat pontyfikatu i posługiwania na Stolicy Apostolskiej w Rzymie... Obecnie, z okazji rocznicy Jego urodzin, powstał wyjątkowy teledysk pt. "Nie zastąpi Ciebie nikt" -autorem słów jest Marek Dutkiewicz, muzykę skomponował Romuald Lipko -(jeden z ważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci). Organizatorzy obchodów wierzą, że utwór stanie się prawdziwym hymnem 2020 roku. (-)..."Mamy nadzieję, że ten utwór, który został napisany specjalnie z okazji tej rocznicy, będzie śpiewany przez wszystkich Polaków"!? – powiedziała dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. (Z.Łój)

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg