Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

268664

Komunikat Polskiego Związku Motorowego i ZO PZM w Lublinie w związku z zagrożeniem epidemiologicznym !

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 - chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, a także trwającym obecnie najbardziej aktywnym okresem wznawiania ważności licencji zawodniczych /sędziowskich, opłacania składek itp., Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami organów i służb państwowych, w tym Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalnościklubówPZM z rekomendacją (apelem), zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 rW zależności od rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, o dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco. Podobny apel wystosowało Biuro Zarząd Okręgowego PZM w Lublinie, które prosi o ograniczenie (w miarę możliwości), osobistych odwiedzin Biura oraz załatwianie możliwie jak największej ilości spraw korespondencyjnie na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w sprawach pilnych możliwy kontakt telefoniczny zKierownikiem Biura p. Moniką Krysa na numer: 723 112 200. Z powyższych przyczyn, władze Automobilklubu Biłgorajskiego proszą także swoich członków o wstrzymanie kontaktów bezpośrednich, a tych którzy mają potrzebę uregulowania zaległej składki członkowskiej (70zł), aby w tym najbliższym okresie wpłat dokonywali bezpośrednio na konto bankowe klubu: 76 9614 0008 2005 0008 7157 0001, podane na zakładce strony (nazwisko, imię, nr legitymacji -ostatnie cztery cyfry, "składka PZM za rok 2020" - potwierdzenie opłaty można wysłać na skrzynkę klubu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W razie potrzeby kontaktować się telefonicznie z prezesem zarządu (tel. kom. 691 753 301). Zgodnie z zaleceniami służb medycznych, należy max. zmniejszyć ryzyko zarażenia przez ograniczenie kontaktów z innymi osobami i zapobiegać infekcjom spowodowanym przez koronawirusy.Bądź odpowiedzialny i zapobiegaj rozprzestrzenianiu się wirusa.!

Poniżej w czytaj więcej podajemy ogólne zalecenia, które powinny być stosowane powszechnie przez ludzi (kliknij).

W zapobieganiu chorobie wywołanej przez koronawirus, bardzo ważne są poniższe zalecenia:

-należy unikać bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi,

-należy pamiętać o higienie podczas oddychania, czyli zasłanianiu w trakcie kaszlu i kichania nosa i ust (najlepiej chusteczką jednorazową),

-ważna jest higienia osobista, czyli częste mycie rąk,

-podczas podróży warto mieć przy sobie żel antybakteryjny lub chusteczki jednorazowe z dodatkiem alkoholu,

-nie należy brudnymi dłońmi dotykać ust, oczu oraz nosa, 

-osoby podróżujące do rejonów, w których występuje wirus MERS-CoV, powinny dokładnie przestudiować informacje zamieszczone na stronie WHO,

-należy unikać kontaktów zarówno ze zwierzętami jak i ich wydalinami, szczególnie podczas podróży.

Koronawirus - co to? Koronawirus to rodzaj wirusa, którego nosicielami mogą być ssaki, w tym ludzie. Obecnie na świecie rozprzestrzenia się wirus SARS-CoV-2, a pierwsze odnotowane przypadki zakażeń nim wśród ludzi miały miejsce pod koniec 2019 roku w Wuhan (Chiny). Wirus przenosi się drogą kropelkowąJakie są objawy koronawirusa? Pacjenci zakażeni koronawirusem skarżą się głównie na gorączkę, suchy kaszel i ogólne zmęczenie. Rzadziej występujące objawy to katar, ból głowy i gardła, duszności, bóle mięśni i stawów czy nudnościJak leczyć koronawirusa? Obecnie niedostępne są szczepionki, które mogłyby zapobiegać zarażeniu koronawirusem lub je leczyć. Zalecane jest leczenie objawowe. Specjaliści zachęcają też do działań profilaktycznych, takich jak częste mycie rąk, unikanie dotykania nosa, oczy lub ust brudnymi rękami czy dezynfekcja urządzeń codziennego użytku (np. telefony komórkowe, laptopy). Koronawirus w Polsce Po raz pierwszy koronawirus w Polsce został odnotowany na początku marca 2020 roku. 8 marca Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, a kilka dni później premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe. 12 marca zamknięto wszystkie placówki oświatowe na okres dwóch tygodni, później zdecydowano też o zawieszeniu międzynarodowego ruchu lotniczego na okres 10 dni oraz ograniczeniu pracy galerii handlowych.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg