Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

243656

"Cross Car Race" i "Supermoto" na biłgorajskim autodromie.

logoccrW dniu 19 kwietnia 2015r. na biłgorajskim autodromie, przy ul. Motorowej, Automobilklub Biłgorajski zorganizował 1. rundę amatorskich wyścigi samochodowych "Cross Car Race" i motocyklowych z cyklu "Supermoto". Organizatorzy planują w tym roku przeprowadzić co najmniej 4 -5 rund, które wyłonią najlepszych w tych dyscyplinach motorowych.

Obie kategorie imprez, rozgrywane są zgodnie z regulaminami, wg prostych reguł – najpierw treningi i kwalifikacje do ustalenia pozycji startowej kierowców, potem wyścigi finałowe. Niedzielne zawody nie miały „szczęścia do pogody” - było zimno, wietrznie i deszczowo a jednak zawody się odbyły i przebiegały bez większych przeszkód. Jeżeli nie wziąć pod uwagę wywrotki jednego z motocyklistów na jednym z wirażów i było konieczne wezwanie karetki aby zabrała motocyklistę na szczegółowe badanie. Na szczęście nie doznał on poważniejszych urazów ciała poza otarciami rąk, co świadczy także o dobrym przygotowaniu i „twardości” startujących w zawodach kierowców. Trzeba dodać, że starują zarówno amatorzy jak też zawodnicy z licencją -czyli już doświadczeni w sporcie motorowym. Biłgorajskie zawody z tego cyklu, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem biłgorajskiej i przyjezdnej publiczności, która i tym razem nie zawiodła, za co uczestnicy i organizatorzy zawsze dziękują.

Poniżej dalsza część relacji i wyniki zawodów

W tej rundzie impreza samochodowa „Cross Car Race” miała gorszą frekwencję, bo zgłosiło się tylko 7 kierowców, startujących w tym cyklu w roku ubiegłym. Natomiast w wyścigach „Supermoto” wystartowało 17 motocyklistów i co należy podkreślić, przyjechali z bardzo odległych miejscowości kraju: warmińsko -mazurskie (1 osoba), kujawsko-pomorskie (1), śląskie (1), mazowieckie (2), łódzkie (1), małopolskie (4), podkarpackie (4) i lubelskie (3). Do motocyklistów lubelskich należał Jacek Szubiak (2. miejsce w kategorii amatorów) z A. Biłgorajskiego i jednocześnie odpowiedzialny z klubu za organizację „Supermoto”. Jego starty w tym sporcie i kontakty z kolegami z Polski owocują tym, że do Biłgoraja chętnie przyjeżdżają motocykliści z całego kraju. Za organizację zawodów „Cross Car Race” odpowiada Radek Kręt -dyrektor zawodów, pomysłodawca imprezy, którego na zawodach wspiera także rodzina. Wystartował w wyścigach ale awaria silnika jego auta nie pozwoliła mu na walkę o podium. Kwalifikacja końcowa pierwszej rundy „CCR”: 1.Ireneusz Pawlos,2.Marcin Skroban (A. Biłgorajski), 3.Tomasz Bosak, 4.Marek Pawlos,5.Kamil Psiuk, 6.Tomasz Grygiel, 7. Radosław Kręt (A. Biłgorajski).

Kwalifikacja w „Supermoto”: 1.Jędrzej Żuralski -licencja, Bartoszyce, KTM SMR 500, 2.Albert Idzik -lic., Kielce, KTMSMR 450, 3.Paweł Płaziński – amator I.m., Skołyszyn, KTM SMR 450, 4.Wojciech Wilowski – lic., Tarnowiec, KTM SMR 450, 5. Arkadiusz Michalski -lic., Tarnów, KTM SMX 450, 6.Jacek Szubiak -amator II.m., Suzuki DRZ 400,7.Marcin Kozłowski -lic.,Tarnów, KTM SX 525, 8.Łukasz Hepner -amator, Częstochowa, KTM EXC, 9.Rafał Mosior -amator, Ropczyce, Husqvarna SM 610, 10.Grzegorz Walat -amator, Trzebowisko, Husqvarna SMR 510, 11.Patryk Wasilewicz -amator, Włodawa, KTM EXC-R, 12.Szymon Wesołowski -amator, Toruń, Yamaha YZ450F, 13.Rafał Chilimończyk -amator, Skierniewice, Suzuki DR 650, 14.Marcin Jankowski -amator, Żabno, Husqvarna SM 610S,15.Stanisław Mosior – amator, Ropczyce, Yamaha TT600R, 16.Tomasz Rysio -lic., Włodawa, KTM SMR450, 17.Paweł Matuszewski -lic., Warszawa, Kawasaki KXF 450.

Trzech najlepszych zawodników w obu kategoriach - samochody i motocykle, uhonorowano pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Biłgoraja, które w jego imieniu wręczył prezes Automobilklubu - Zenon Łój, jednocześnie podziękował kolegom za sprawną organizację imprezy. Organizatorzy zaprosili na drugą rundę tych zawodów, której termin nie jest jeszcze ustalony i będzie podany na stronie klubu. W najbliższą niedzielę - 26 kwietnia br. organizowana będzie runda z cyklu „RallySprint”.

 

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg