Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

236398

received 1556174934428276Czterech kolegów z Biłgoraja - Paweł Brzyski, Michał Dudek, Tomasz Łój, Piotr Ordecki, postanowiło wystartować w tegorocznej 11. edycji "ZŁOMBOL 2017", którego metą jest Hiszpania. Wielbiciele samochodów produkowanych w poprzednim ustroju spotkają się w kolejnej edycji rajdu charytatywnego, żeby zebrać pieniądze dla podopiecznych z domów dziecka. Poprzednia, jubileuszowa edycja rajdu zebrała ponad 2 tys. osób połączonych w 450 ekip, a sumą, jaką udało się zebrać to ponad milion złotych.! Inormację o tym można znaleźć zarówno mediach krajowych (http://www.zlombol.pl), jak i regionalnych (http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc,14540,0,0,0,Lada-przez-Europe-na-pomoc-dzieciom.html). Dnia 2 września br. o godz. 12,00 z parkingu katowickiej strefy kultury, nastąpił start 530 ekip zgłoszonych w tej edycji, do tej największej zmotoryzowanej imprezy charytatywnej na świecie. Uczestników czeka ich trwająca 5 dni mocna przeprawa i długa trasa ok 2,5 tys km, przebiegająca przez Czechy, Niemcy, Francję - aż do Kraju Basków.

Różnej "maści" (czytaj: marki i typu) i wielkości auta produkcji rodzimej i zagranicznej dawnego bloku wschodniego, jak: Fiaty, Polonezy, Syreny, Warszawy, Łady, Skody,Tarpany, Nyski, Żuki i wiele innych pojazdów minionej dekady, mocno oklejonych kolorowymi nalepkami sposorów z nadanym numerem startowym, wyruszyło na trasę. Załoga z Biłgoraja pod nazwą "TEAM ŁADA BIŁGORAJ" z numeram startowym 478 -wystartowała na samochodzie Łada 2105 Kombi, która była mocno poddana różnym "zabiegom naprawczym" aby można było wybrać się na tak długą trasę.!

20170902 121615Wszyscy uczestnicy zgodnie z regulaminem imprezy, musieli też zebrać odpowiednie "wpisowe" i środki na wyjazd od sponsorów i darczyńców. Zebrane pieniądze idą na szczytny cel. Biłgorajski Team wsparło także wielu biłgorajskich Sponsorów -instytucji, firm i osób fizycznych, co widać po "oklejonej" karoserii. Jednym ze wspierających był też Automobilklub Biłgorajski. Koledzy obiecali, że prześlą z trasy informacje i pamiątkowe fotki, które zechcemy zamieścić na naszej stronie. Życzymy im bezpiecznego dojazdu do mety i szczęśliwego powrotu. Zapewn, nie będzie to łatwe !? O niespodzianki i przygody jesteśmy spokojni. Jest więcej jak pewne (choć tego się nie życzy!), że nie jedno auto uczestników "złombola" odmówi posłuszeństwapo drodze, więc pomoc i wzajemna solidarność uczestników, będzie na "porządku dziennym." Obok prezentujemy odważną czwórkę "Team Łada Biłgoraj" przy swoim pojeździe i moment przed startem (więcej zdjęć w internecie, gdzie można śledzić wydarzenia z trasy "Złombola"./zł/ 

P.S. W związku z tym, że na jednym z portali (biłgorajska.pl) ukazał się wywiad tej "czwórki" (sprawozdanie z wyprawy do Hiszpanii)  -nie wypada nam nic innego, jak zachęcić do przeczytania tej relacji, którą prezentujemy w całości poniżej w "czytaj więcej". Uczestnicy ciekawie wspominają swoją przygodę. Możemy im pogratulować, że w ogóle dotarli "sprawnie i szybko" -nawet na 7 miejscu (?!) -chociaż nie było to ważne całym przedsięwzięciu...Zachęcamy do przeczytania relacji.

Czterech pancernych i Łada

(Tytuł oryginalny !?) http://www.bilgorajska.pl/aktualnosc/-/ Dn. 26.09.2017r 
Ponad pięćset aut, tysiąc osób i milion złotych dla dzieci z domów dziecka - tak można podsumować tegoroczną, 11. edycję rajdu Złombol, która wystartowała 2 września z Katowic.

Złombol 2017 wystartował 2 września. Z Katowic na trasę rajdu wyruszyło ponad pięćset ekip. Wśród nich znalazła się załoga z Biłgoraja. O przygotowaniach chłopaków do startu informowaliśmy w artykule: Ładą przez Europę na pomoc dzieciom. W dzień startu biłgorajanie zatrzymali się na nocleg w Pradze, po czym z rana wystartowali pełną parą wprost do Hiszpanii. Cel - Noja! Jechali w czterech, więc kierowców nie brakowało. Droga była męcząca i długa, ale było warto - dojechali na miejsce na 7 pozycji!

Nie obyło się bez przygód! Już 100 km od domu spadł nam pasek klinowy z alternatora i pompy wody. Z racji, że stało się to na autostradzie, skorzystaliśmy z pasa awaryjnego. Nie było innej opcji jak szybka naprawa - trzeba było zdjąć alternator i założyć nowy pasek. Nie minęło jednak 5min a pojawiła się policja. Funkcjonariusze jednak z uśmiechem podeszli do naszej awarii. Reszta drogi przebiegła bez większych kaprysów Łady. Wiadomo, auto nie wyjechało wczoraj z fabryki, więc były przypadki typu: zagotowanie wody w układzie chłodniczym na krętych drogach Monte Carlo, kaprysy wycieraczek czy późniejsza awaria wentylatora na chłodnicy. - wspomina Michał.

Nie zapomnij o awarii alternatora! - dodaje Piotrek. - 150 km od domu w drodze powrotnej padł nam alternator i aby dojechać do Biłgoraja wracaliśmy w nocy bez świateł. Drogę oświetlała nam jadąca z przodu młoda ekipa z Katowic, która właśnie jechała na roztocze na weekend. Nawiasem mówiąc, przygody spotykały nas wszędzie, a nam nigdzie się nie spieszyło, więc korzystaliśmy z każdej chwili. Nawet postój w korku - dwie godziny na niemieckiej autostradzie okazał się przyjemny, gdy dosłownie z lasu wyszedł afroamerykanin z dużymi cymbałkami i zaczął dawać koncert dla ludzi oczekujących na rozładowanie zatoru. A Monte Carlo? Same Ferrari, Lamborghini, Porsche i... nasza Łada. Zrobiliśmy tam chyba największą furorę! Nawet policja zatrzymała nas do kontroli wyłącznie dlatego, że byli ciekawi co to za wynalazek. Oczywiście przejazd Ładą po torze F1 ulicami miasta - bezcenne wspomnienie!

Auto spisało się wyśmienicie! Nie na darmo poszły miesiące przygotowań! Co prawda bardziej w niej wiało przez zamknięte drzwi i szczeliny w nich, niż przez otwarte okno, no ale to nie nowy samochód! Dla takiej przygody i takiego celu można śmiało powiedzieć - BYŁO WARTO! Aby wystartować w rajdzie musieliśmy zebrać minimum 1 500 zł od sponsorów. Baliśmy się, że może być ciężko, ale okazało się, że ten punkt rajdu osiągnęliśmy równie łatwo. Bardzo szybko udało nam się zebrać wymagane minimum, a nawet je znacznie przekroczyć - zebraliśmy 3 500 zł! W tym miejscu chcemy bardzo podziękować darczyńcom, którzy przyczynili się do uśmiechów dzieci w domu dziecka: Dwór Sanna, Nova Team, Winnica Lipowiec, Bielak opony autoserwis, Bridom.pl, Etno Cafe, KantorEkspert.pl, Addomix Kaczorowscy meble na wymiar, Optyk Polar, I love Coffe, Speed Trans Crew, Cars Siembida blacharstwo/lakiernictwo, Hurtownia Elektryczna Ordecki, Logopeda Anna Trzeźwińska, Gabinet Weterynaryjny Cztery Łapy, Junior-Max Auto Części, Zakład Usług Betoniarskich Tadeusz Iwańczyk, Monika Madaj Interior Design, Fitbay.pl, Kuba Rak, Make&Shake, Pikulmedia.pl Studio Reklamy, Automobilklub Biłgorajski, Connex.ltd. Jeżeli kogoś nie wymieniliśmy, to tylko z naszej nie wiedzy (brak informacji o wpłacie) i z góry przepraszamy. - tłumaczy Paweł.

Udało się! Cała piątka - Piotrek, Paweł, Michał, Tomek i Łada cali i zdrowi dochodzą do siebie w domach i... garażu. - Przejechaliśmy ponad 6 000 km bez poważnych awarii, z samymi pozytywnymi przygodami. Spotkaliśmy setki pozytywnie zakręconych ludzi, z którymi wspólnie zebraliśmy 1 086 008,00 zł dla domów dziecka! Jest to największa zebrana kwota w historii akcji! Czy było warto? Na pewno! Grunt to dobre przygotowanie samochodu i zabranie ze sobą dobrego humoru! Nawet najgorsze chwile i awarie można obrócić w żart i śmiech. Tutaj chodzi o dobrą zabawę i mile spędzony czas. A do tego dojazd na metę i myśl, że dzięki naszemu wyjazdowi pomogliśmy dzieciom - BEZCENNE. - podsumowuje Tomek.

Na pytanie czy biłgorajska ekipa wybiera się za rok na kolejną edycję Złombolu pada zgodna odpowiedż: - Czemu nie?! Chęci są !. Zatem trzymamy kciuki za chłopaków i życzymy im powodzenia! A przy okazji zachęcamy wszystkich do startu rajdzie Złombol.

  

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg