Witamy na Oficjalnej Stronie Automobilklubu Biłgorajskiego

logo ak rok

Lokalizacja

ul. Targowa 15
Adres do korespondencji:

ul. Boh. Monte Cassino 9
23-400 Biłgoraj

E mailE-mail:

poczta@akbilgorajski.pl

Adres strony

www.akbilgorajski.pl

 

 telefonPZM z rokiek

    Tel.: (84) 686-24-98  
     Kontakt w godz: 800-1600

                Tel. kom.: 691-753-301
                     (Prezes Zarządu)

Logowanie

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

WSPÓŁPRACA

ZO PZM Lublin

PZM

Kluby PZM

Autom Lub. logo

Urząd Miasta Biłgoraj

urzad miasta

Urząd Gminy Biłgoraj

UGB

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

herb powiat bilgorajski 602

KPP w Biłgoraju

pol

OSiR

logo osir

BCK Biłgoraj

BCK

Forum OPPB

LOGO

LOK Biłgoraj

LOGO LOK

RCEZ w Biłgoraju

rcez bilgoraj logo aa

PTTK O/ Biłgoraj

PTTK Biłgoraj

Stowarzyszenie BPB

Stow.BPB logo rozm.50KB 002

Stowarzysznie BPR

BPR

Rowerowe Roztocze

logo rowerowe roztocze

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Ilość Odsłon

241420

W niedzielę 21 czerwca 2020r. na biłgorajskim autodromie przy ul. Motorowej 2, Automobilklub Biłgorajski organizuje popularną imprezę samochodową dla kierowców amatorów z cyklu "Super Sprint". W związku z tym, że nadal obowiązują, przepisy dotyczące pandemii -choć zostały częściowo poluzowane, impreza organizowana jest z określonymi ograniczeniami (odbędzie się bez publiczności) i będzie prowadzona wg zalecanych wymogów sanitarnych wynikających z przepisów dla uczestników i osób organizatora. O tych wymogach i zaleceniach pisaliśmy regularnie w ostatnim czasie na naszej stronie w tekstach poniżej. Władze Automobilklubu Biłgorajskiego, który należy do największego stowarzyszenia -klubu na Lubelszczyźnie, stawiają sobie za honor żeby stopniowo przywrócić działalność klubową i zmierzając powoli do "normalności." Zdajemy sobie sprawę z faktu, że niestety wiele ważnych wydarzeń musiało zostać odwołane przez zarząd, jak organizacja stałych imprez z klubowego kalendarza, które cieszyły się zainteresowaniem zarówno uczestników i publiczności. Klub jest wdzięczny Starostu Powiatowemu i zarządzcy toru -Dyrekcji RCEZ Biłgoraj, że obiekt autodromu został ponownie udostępniony, zacznie znowu "żyć jak dawniej" i służyć celom jakim był przeznaczony... Nasz Klub, jako organizator różnych imprez motorowych i turystycznych na Roztoczu, dołoży wszelkich starań aby znowu podejmować się organizacji wydarzeń, w których chętnie uczestniczą osoby z całego regionu. Jest to tym bardziej istotne, gdyż mieszkańcy miasta i powiatu zostali pozbawieni możliwości uczestniczenia w wielu innych  lokalnych wydarzeniach planowanych prze lokalne samorządy czy organizacje społeczne, które zostały po prostu odwołane, jak np. "Dni Biłgoraja." Zapewne społeczeństwo liczy, że w drugiej polowie roku, niektóre wydarzenia maja jeszcze szansę organizacji.!?

Szczegóły o planowanej imprezie samochodowej, podajemy w Komunikacie,załączonym poniżej w "czytaj więcej" (tzw. Regulaminie uzupełniającym) oraz "Załączniku," w którym podane są ograniczenia i wymogi sanitarne dla uczestników imprezy, które organizator musi wprowadzić w związku z przepisami obowiązującymi w karaju i wprowadzonymi przez ZG PZM zaleceniami. Liczymy na wyrozumiałość i zdyscyplinowanie wszystkich uczestników imprezy, podczas jej przebiegu wierząć, że nie będzie to trudne i uciążliwe. Z wszelkimi pytaniami można zwracać się bezpośrednio do dyrektora imprezy ze strony Klubu -Kol. Darek, tel. 604208176 (lub prezesa -tel. w nagłówku strony).    

Zapraszamy Członków Honorowych Automobilklubu Biłgorajskiego, byłych długoletnich Członków oraz czynnych Członków Klubu i Sympatyków na spotkanie z okazji 30-lecia Jubileuszu Automobilklubnu Biłgorajskiego organizowane w dniu 14 marca 2020 roku godz. 15,00 w "Zajeździe na Rozdrożu" w Soli k/Biłgoraja. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa do dnia 12 marca na tel. klubowe (691-753-301; 84/686-24-98). W programie spotkania:

   -Otwarcie uroczystości i powitanie zaproszonych Gości, Członków i Sympatyków Automobilklubu Biłgorajskiego

   -Przywołanie historii Klubu i jego dorobku, sylwetek prezesów i działaczy

   -Wręczenie „Odznak Honorowych Polskiego Związku Motorowego” Osobom wyróżnionym przez Klub, Członkom i Sympatykom Klubu

   -Wyróżnienia Klubu dla Członków i Sympatyków    

   -Wystąpienia Zaproszonych Gości

   -Biesiada, wspomnienia Członków i Sympatyków Klubu

     Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.akbilgorajski.pl.  Tutaj przybliżamy historię,   cele działalności statutowej Klubu i jego Członków oraz zamieszczamy relacje z organizowanych imprez i ważne wydarzenia życia klubowego i naszego miasta.

                                        

Fakt, że z naszego regionu kraju - Ziemi Biłgorajskiej, wyrastają zdolni zawodnicy w sporcie motorowym -KARTINGU, o których już pisaliśmy na naszej stronie klubowej, nie powinien nikogo dziwić, gdyż tradycje w tym sporcie sięgają lat 80-tych, z chwilą wybudowania w Biłgoraju toru kartingowego PRZY UL. mOTOROWEJ. Wówczas, najpierw w lokalnych szkołach, równolegle w miejscowej Delegaturze a później Automobilklubie Biłgorajskim i nowopowstałym klubie PZM - Uczniowskim Klubie Sportowym "Moto-Kart Energetyk" przy ZSM-E w Biłgoraju, tworzyły się sekcje kartingowe, w których jeździło wielu młodych zawodników, którzy zobywali wielokrotnie wiele tytułów mistrzów Lubelszczyzny i Polski. Właśnie z tego pokolenia ludzi, którzy kiedyś uprawiali tę dyscyplinę, wyrośli ich następcy. Tacy jak Karol Kręt -prowadzony przez ojca Grzegorza i stryja Radosława (obaj kiedyś startowali i reprezentowali Automobilklub w kartingu) i Marcel Surmacz -prowadzony przez ojca Andrzeja, którzy już od kilku lat odnoszą znaczące sukcesy na arenie krajowej, europejskiej a nawet  światowej.?!  

Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. "Wir" w Biłgoraju obchodziła w listopadzie br. swój okrągły jubileusz 15-lecia działalności. Uroczystość ta odbyła się w dniu 9 listopada 2019r. Członkowie tego stowarzyszenia /organizacji/, to pasjonaci historii, którzy rekonstrukcją wydarzeń z okresu wojny, uświetniają ważne rocznice narodowe i święta patriotyczne oraz przekazują społeczeństwu naszego Regionu jego historię.(cyt) -"Działamy w obszarze historii II wojny światowej, przede wszystkim odtwarzamy dzieje i historię oddziałów partyzanckich działających na terenie Biłgorajskim, Zamojskim, Roztocza Południowego i Środkowego. Poprzez inscenizacje i rekonstrukcje odtwarzamy potyczki oddziałów Polskiego Państwa Podziemnego z niemieckim okupantem, przypominamy o pacyfikacjach i wysiedleniach wsi i działaniach konspiracyjnych oddziałów AK- wyjaśnia Grzegorz Koperwas -dowódca grupy (źródło z art.: 15-lecie GRH WIR na portalu bilgoraj.com.pl, link: http://bilgoraj.com.pl/15-lecie-grh-wir foto,,3,11,11,1,23610,n.html). W minionym czasie,Automobilklub Biłgorajski współpracował z GRH, której członkowie prezentowali swoją działalność i pasję poprzez prezentacje zbiorów umundurowania, uzbrojenia partyzanciego itp. podczas imprez kaledarzowych organizowanych przez nasz klub -jeszcze w okesie kiedy pierwszym przewodnicącym, dowódcą był śp. Andrzej Sokal-założyciel Grupy, zmarły niedawno.

Z tej okazji, prezes zarządu Klubu -Zenon Łój, w obecności Sławomira Kudełki -sekretarza zarządu, przekazał okolicznościowy "List Gratulacyjny", który odebrał Marek Łaba -sekretarz GRH.  

Nikogo nie trzeba przekonywać, że należy dbać o zdrowie i kondycję.?! Najlepsza droga do poprawy i utrzymania dobrej kondycji oraz samopoczucia -niezależnie od wieku, to regularny ruch w każdej postaci i tzw. "zdrowy tryb życia". Zaczynając o codzinnej gimnastyki, po spacer, biegi czy jazdę rowerową. Jest to potrzebne dla każdegow dzisiejszej dobie - motoryzacji, komputerów i fast foodów, czyli niezdrowego żywienia. Każda forma rekreacji jest zalecana, najlepiej w naturalnym środowisku. Stąd klubowi OldBoy'e Henryk i Zenon, którzy często reprezentowali Klub w rajdach i turystyce, mającej u nas długą tradycję, dają przykład uczestnictwa w popularnych imprezach organizowanych regularnie w mieście i powiecie. Np. w dniu 6 października 2019r, w XXXI Biegu ulicznym Nagrzecze-Biłgoraj - pn."10-tka po Ziemi Biłgorajskiej" (dystans 10 km), wziął kolejny raz kol. Zenon Łój, który w swojej "kategorii wiekowej" 60+ pokonał trasę w jedną godzinę. W tym biegu corocznie startuje ok.120-150 uczestników w różnym wieku (kategoriach), wśród których są głównie amatorzy biegania i biegacze z klubów. Fakt, że tylko dwóch panów reprezentowało miasto w tej kategorii dla amatorów,ma swój wydźwięk i nie chodzi tu też o czas.! Nie można porównać tej imprezy, które są organizowane dla "zawodowych biegaczy" z klubów na dłuższe dystanse (maratony i biegi przełajowe).

W dniu 20 października br. został zorganizowany "II Biłgorajski Rajd Szlakiem Leśniczówek i Miejsc Zamieci Narodowej" -jeden z wielu organizowanych większych biłgorajskich rajdów rowerowych, okok takich jak: "Rajd Jastrzębia Zdebrz", czy Rajd na Wzgórze Polakspod siedziby Nadleśnictwa Biłgorajjego organizatorem jest Powiat Biłgorajski, Nadleśnictwo Biłgoraj, PTTK Oddział w Biłgoraju oraz Roztoczański Park Narodowy.Przygotowana przez organizatorów ponad 65 km trasa wiedzie przez malownicze i mało znane miejsca Nadleśnictwa Biłgoraj, Puszczy Solskiej i Roztoczańskiego Parku Narodowego. -Nasz rajd to promowanie wiedzy o wkładzie polskich leśników w kształtowaniu się świadomości narodowej, ich udziale w walkach o niepodległość Ojczyzny, wkładzie w budowaniu jej przemysłu drzewnego, jak również ich wysiłki w ochronę przyrodniczego dziedzictwa Puszczy Solskiej - zaznacza przewodnik, Andrzej Czacharowski i dodaje:-To także popularyzacja szlaków i tras rowerowych Ziemi Biłgorajskiej, popularyzacja turystyki rowerowej, jako jednej z najbardziej dostępnych i atrakcyjnych form aktywnego wypoczynku  Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj, Mariusz Szwed    Tadeusz Grabowski, zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego http://bilgoraj.com.pl/ii-bilgorajski-rajd-szlakiem-lesniczowek-i-miejsc-pamieci-narodowej-foto,,3,11,1,23481,n.html

W dniu 5 października 2019r. prezes zarządu Zenon Łój, odwiedził lokalnego przedsiębiorcę p. Mirosława Laskowskiego, który obchodził jubileusz 70-lecia swoich urodzin i przekazał w imieniu zarządu oraz członków Klubu, okazjonalnyList Gratulacyjny z życzeniami i odznaką Klubu, w dowód podziękowania za wieloletnie wspieranie działalności statutowej Automobilklubu na przestrzeni lat (fundowanie nagród rzeczowych podczas imprez klubowych).

Jubilat jest lokalnym przedsiębiorcą, założycielem i liderem zespołu muzycznego „Ewenement”, znanym w środowisku z filantropijnej działalności „Działaczem Sportowym”, wspierającym biłgorajski sport i kluby sportowe. Darczyńca był mocno zaskoczony i nie krył swojego wzruszenia z tytułu złożonych życzeń.

Automobilklub Biłgorajski realizując swoje cele statutowe, przy organizacji imprez, w spółpracuje instytucjami publicznymi i urzędami lub korzysta z usług innych podmiotów (Partnerów). Stąd władze Klubu są zobowiązane do wyrażania podziękowań adresowanych do tych podmiotów i osób fizycznych, które je reprezentują.

W ostatnim okresie, prezes zarządu Zenon Łój, przekazał w imieniu Zarządu i Członków Automobilklubu Biłgorajskiego "Listy Gratulacyjne" i "Podziękowania", które były adresowane do:

 

W dniach 27 - 28 kwietnia 2019 roku Automobilklub Biłgorajski organizuje widowiskową imprezę samochodową -pokazy driftingowe - pn. "Driftingowe rozpoczęcie sezonu 2019", które będzie miało miejsce na biłgorajskim Autodromie, przy ul. Motorowej 2. Udział w imprezie zgłosiło kilkudziesięciu kierowców z całej Polski, którzy uprawiaia tę młodą dyscypline sportu motorowego. W trakcie dwudniowej imprezy organizowanej czeka na widzów 10 godzin pokazów jazdy w drifcie, specjalnie przystosowanych aut (moc i karosarz kól), z czego połowa to przejazdy kierowców w parach. Na ostatni weekend, Biłgoraj stanie się najmocniejszym miejscem w tej części kraju, bowiem blisko 15 tysięcy koni mechanicznych zagości na lokalnym obiekcie, na którym już takie pokazy były organizowane (od 2009 roku!) 

Gościem specjalnym imprezy będzie Bartosz Ostałowski - światowej klasy kierowca, który stracił obie ręce i samochód prowadzi jedynie przy użyciu nóg. W czasie weekendu, publiczność będzie mogła zobaczyć i podziwiać umiejętności tego kierowcy i wielu innych znanych w kraju i za granicą. W tym sporcie umiejętności i talent są nieodzowne aby sprostać szczególnym wymogom i zasadom obowiązującym w tej dyscyplinie, aby prowadzić rywalizację na najwyższym poziomie z innymi zawodnikami.

drift_bilgoraj.jpg


Aby ułatwić widzom dostanie się na teren imprezy, organizatorzy zorganizują w niedzielę bezpłatne przejazdy autobusem. Będzie on jeździł trasą z biłgorajskiego rynku, przez miasto, na Autodromie kończąc. Na miejscu będzie można nabyć bilety wstępu w cenie 10 zł w sobotę i 15 zł w niedzielę. Oglądanie przejazdów ułatwi telebim o powierzchni 15 metrów kwadratowych.Dodatkowo w czasie imprezy będzie możliwość wylicytowania przejazdów z Bartkiem Ostałowskim oraz plakatów z podpisami kierowców. Cały dochód z tych licytacji zostanie przeznaczony leczenie Kubusia Pawęzki. Więcej informacji: harmonogram imprezy, przewodnik kibica, trasę autobusu oraz listę zgłoszonych kierowców można znaleźć na stronie  organizatora założonej do tych zawodów: www.dtbilgoraj.pl, oraz w wydarzeniu na portalu Facebook.

Wyróżnieni za 2018Od 2014 roku samorząd Biłgoraja organizuje uroczyste "Podsumowanie Roku w Kulturze i Sporcie", podczas którego tradycyjnie - na uroczystej gali na początku roku nagradzane są osoby, które w minionym roku (lub latach poprzednich) wykazały się osiągnięciami w różnych dziedzinach. W sobotę, 23 lutego br. w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, gdzie odbywa się co roku to wydarzenie, po raz pierwszy (w tym roku), doceniono również "działaczy społecznych" (oddzielna kategoria). Burmistrz miasta tradycyjnie nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych oraz artystów, twórców i animatorów kultury. Wśród wyróżnionych w kategori "działacz sportowy" -nie zabrakło reprezentantów Automobilklubu Biłgorajskiego, których kandydatury zostały zgłoszone przez przezesa zarządu. Nominowani ze strony Klubu byli członkowie: Dariusz Paleczny (czł. zarządu) -sport samochodowy, Wacław Mazurek, (czł. kom rewiz.), Jacek Szubiak i Grzegorz Piróg -wszyscy, sport i turystyka motocyklowa i udział w akcjach harytratywnych. Kolega Darek, z racji uzyskania wyróżnienia poprzednim (2107) roku, w tym roku wyróżnienia tego nie otrzymał, ale pozostała trójka Kolegów - tak, więc im gratulujemy! Trzeba dodać, że Kol. D. Paleczny, którykolejny rok bardzo angażuje się w realizację imprez sportu samochodowego i innych, zasługiwał na to wyróżnienie ponownie. Został wszak doceniony przez Zarząd Okręgowy PZM w Lublinie, czego mu gratulujemy.! Klub co roku stara się nominować najbardziej aktywnych członków do wyróżnień, dlatego zachęcamy wszystkich klubowiczów do większej aktywności, która jest podstawą do oceny za włożony trud. Wydaje się, że tego rodzaju wyróżnienie to jednocześnie duża nobilitacja dla samego Klubu. Więcej o tym wydarzeniu i o wyróżnionych można dowiedzieć się z biłgorajskich mediów, podajemy link: https://bilgorajska.pl/aktualnosc,17697,0,0,0,Podsumowanie-Roku-w-Kulturze-Sporcie-i-Dzialalnosci-Spolecznej.html  -Oprac. Z. Łój -uzestnik gali, który z ramienia klubu był pierwszym gratulującym wyróżnionym Kolegom i autorem zdjęć/.

W związku z Walnym Zebraniem Członków Automobilklubu Biłgorajskiego, planowanym na marzec /2019 (I termin: 16.03 br) i zakończeniem VII kadencji, wyznacza się ostateczny termin uregulowania składek członkowskich za lata ubiegłe (...2016, 2017, 2018) do 31 stycznia 2019 roku ! Prosimy członków o kontakt z klubem w tej sprawie, gdyż nie uregulowanie składek skutkuje skreśleniem z list członków Klubu (i utrate praw wyborczych, uczestnictwa w Walnym Zebraniu).

W dniu 13 stycznia 2019r. Automobilklub Biłgorajski zorganizował imprezę samochodową pn."Moto-WOŚP" specjalną rundę "Super Sprint" -na rzecz 27. Finału WOŚP. Podobnie jak w poprzednich latach, impreza została  przeprowadzona na biłgorajskim Autodromie, nieodpłatnie udostępnionym przez dyrekcję RCEZ w Biłgoraju. Z racji organizacji tej imprezy na szczytny cel, miała ona bardzo luźny charakter i naturalnie odbiegała od regulaminu ramowego. W imprezie wzięło udział kilkunastu kierowców z całego regionu. Na imprezie można było także spotkać utalentowanego kartingowca Karola Kręta i ekipę "ZŁOMBOL 2018" z Biłgoraja. Członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego do puszki zbierali datki na WOŚP,  przeprowadzili także licytację różnych artykułów motoryzacyjnych przekazanych przez lokalnych  Sponsorów, którzy wsparli imprezę. Udało się zebrać 2.615 zł, którą przekazano do sztabu powiatowego Orkiestry, który mieścił się Biłgorajskim Centrum Kultury, gdzie wieczorem przeprowadzono koncerty i licytacje oraz podsumowano całą akcję w powiecie biłgorajskim. Osobą odpowiedzialną ze strony AB (dyr. imprezy) był Kol. Dariusz Paleczny, serwis foto zabezpieczył Kol. Henryk Tytoń. Podziękowania dla Kolegów, członków Automobilklubu za pomoc w organizacji rundy i osób nie zrzeszonych. Składamy podziękowania dla sponsorów imprezy

Firma Web-Art

webart bilgoraj projektowanie tworzenie stron www informatyczne uslugi projekty graficzne male

Projektowanie i Tworzenie Stron WWW. Grafika Komputerowa. Usługi Informatyczne

Rzeczoznawca

AUTOZBYT LOGO JPEG niebieskie

Opinie techniczne i wyceny 

Agencja AdaArt

Logo Ada art

 Agencja Artystyczna Ada

Firma Motoluka

images

 Sklep Motocyklowy

Piekarnia Spustek

spustek

OSK "LUIS"

 

OSK LUIS

 

Serwis opon BIELAK

 

Premio opony Bielak

 

Autoservice "Darex"

 

darex

 

FotoFilm Planet

FotoFilm Planet Tarnobrzeg W.Sabat logo

  • drift.jpg
  • DSC_0112_Kopiowanie.JPG
  • wrak_race_zelebsko.JPG
  • wyscigi1.jpg